Skip to Content

فرماندار میبد:

"پیمان‌سپاری ارزی" صنعت میبد را با چالشی اساسی روبرو کرده است/ نظام اداری با صنعتگر همراه نیست


فرماندار میبد گفت: "پیمان‌سپاری ارزی" که دولت تعریف کرده است صادرات و صنعت میبد را با چالش جدی روبرو کرده است.

به گزارش میبدخبر، حسین فلاح فرماندار شهرستان میبد در جلسه شورای اداری با بیان اینکه نظام و ساختار اداری گاها با صنعتگر ما همراه نیست و این آسیب بسیار بزرگی است، اظهار داشت: در شرایط بد اقتصادی که تحریم ها فشارهای زیادی بر مردم و صنتعگر وارده کرده گاهی شرمنده می شوم وقتی صنعتگری به بنده مراجعه کرده و می گوید حاضرم پول داده تا کارم مثل مردم عادی حل شود این امر خیلی بد و آسیب بزرگی است.

وی افزود: شاید اگر ما استانی کشاورزی بودیم شرایط بدین گونه نبود و ما دغدغه کمتری داشتیم ولی یک شهر صنعتی که 40 درصد کاشی کشور را تولید و از این 40 درصد چیزی حدود نزدیک به 70 درصد صادر می شود قاعدتا یکسری قوانین، تبصره ها و احیانا دستورالعمل هایی که از برخی وزارتخانه ها می آید مشکلاتی را برای بخش صنعت ما ایجاد می کند.

فلاح با اشاره به اینکه "پیمان‌سپاری ارزی" صنعت میبد را با چالشی اساسی روبرو کرده است، ابراز داشت: وقتی سرمایه گذار، کاشی را به کشورهایی مثل عراق یا پاکستان و کشورهای آسیای میانه صادر می کند با چه ضمانت و مکانیسمی می تواند پول را برگرداند، اصلا بانکی نیست و کسی آن شرکت را به رسمیت نمی شناسد.

فرماندار شهرستان میبد در پایان ابراز بیان داشت: امیدوارم تدبیری اندیشیده شده تا این موارد و مشکلات تسهیل و روان سازی شده تا صنعتگر ما مجبور نشود به نام فروش داخلی صادرات انجام دهد که این اتفاق بدی است اگر دوستان در بخش صنعت و وزارت خارجه بزرگواری کرده عنایت خاصی داشته تا این مراودات و ارتباطات ما خوب و بهتر شکل گیرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.