Skip to Content

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزارشد


همزمان با هفته پدافند غیرعامل، برق مراکز حساس و مهم استان ‌یزد همزمان با سراسر کشور در «رزمایش ملی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری» قطع شد.

به گزارش میبد خبر به نقل از ‌اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، با دستور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و با حضور محمدصادق طهماسبی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و جمعی از مسئولان حوزه برق استان با اجرای رزمایش سراسری در کشور، برق مراکز حساس و مهم استان راس ساعت ١٤ و ٣٠  تا فاصله زمانی ١٥ و ٣٠ دقیقه عصر قطع شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هدف از برگزاری این رزمایش را میزان آمادگی مراکز حساس و مهم استان در آماده به کار بودن مولدهای اضطراری این مراکز عنوان کرد و گفت: خوشبختانه بسیاری از این مراکز توانستند در سریع ترین زمان ممکن تامین برق را ایجاد کنند.

محمدصادق طهماسبی ادامه داد: این رزمایش به منظور بررسی و ارزیابی زیرساخت‌های کلان استان و شهرستان‌ها، بررسی نقاط قوت و تقویت آنها و ارزیابی نقاط ضعف و چگونگی برطرف کردن آنها برگزار شده است.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان افزود: موضوع داشتن و آماده به کار بودن ژنراتورهای برق بسیار مهم است و نباید اجازه دهیم قطع برق مشکلی برای مراکز ‌حیاتی، حساس و مهم استان ایجاد کند.

طهماسبی یادآور شد: هشتم تا ١٤ آبان ماه به عنوان هفته نکوداشت پدافند غیرعامل نامگذاری شده و هدف آن فرهنگ سازی و آشنایی بیشتر مردم و مدیران با اصول و اهداف پدافند غیرعامل است.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در این رزمایش هدف از برگزاری این مانور سراسری را سنجش آمادگی در برابر قطع برق ناشی از عوامل نظامی و غیرنظامی خواند و این اقدام را منطبق با اصول پدافند غیرعامل برشمرد.

آرش نواب ‌ادامه داد: تامین نیروی برق به عنوان یکی از شریان های حیاتی و اقدامات اولیه پس از حملات نظامی و خرابکارانه محسوب شده تا بتوان خدمت رسانی به مراکز حیاتی، ‌حساس و مهم را تداوم بخشید.

‌نواب با اشاره به اینکه رزمایش آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حساس و مهم استان با ماهیت ایمن سازی زیرساخت‌ها با موفقیت و به خوبی اجرا شد، ‌خاطرنشان کرد: تست آمادگی مولدهای اضطراری در استان به صورت مستمر و بدون اطلاع قبلی هر هفته در یکی از مراکز ‌حساس و مهم استان انجام می شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.