Skip to Content

پس از سه ماه اکران و ۱۵ میلیارد فروش

۵۰ کیلو آلبالو توقیف شد


علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بالاخره پس از اعتراضات فراوان نسبت به فیلم «۵۰کیلو آلبالو» اذعان به اشتباه بودن اعطای پروانه نمایش به این فیلم کرد و دستور توقیف اکران سانس های این فیلم را در سینماهای کشور صادر‌کرد.

به گزارش "میبدخبر"، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، چندی پیش درباره فیلم سینمایی«۵۰کیلوآلبالو» اذعان کرده بود که  اعطای پروانه نمایش به این فیلم از اشتباهات بزرگ شورای پروانه نمایش بود. او در مورد این فیلم گفته بود که «۵۰ کیلو آلبالو» فروپاشی و سقوط خانواده را ترویج می‌کند و با آرایش نامناسب بازیگران الگوی نامناسبی ارائه می‌دهد.

حالا بعد از فروش و اکران سه ماهه فیلم سینمایی «۵۰کیلوآلبالو»، سازمان سینمایی در اطلاعیه ای اعلام کرده است که  سینماهای کشور مجاز به نمایش فیلم ۵۰ کیلو آلبالو  نیستند. از این رو خواهشمندیم سینماهای مذکور اقدام به بستن سانسهای اینترنتی خود کنند.

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره آخرین وضعیت نمایش فیلم سینمایی پنجاه کیلو آلبالو گفته است: نمایش«۵۰کیلوآلبالو» در تهران تمام شده و با ادامه نمایش آن موافقت نشده است. ما نیز ابلاغ کردیم فیلم هر کجای دیگری که نمایش دارد؛ باید نمایش آن متوقف شده و فیلم از سینماها جمع‌آوری شود.

شورای صنفی نمایش موافقت کرده بود فیلم‌هایی پرفروش اکران نوروزی با گرفتن دوباره مجوز می‌توانند در سینماها و خارج از سانس موظف اکران شوند ولی به فیلم «۵۰کیلوآلبالو» مجوز نداد.

فیلم «۵۰کیلوآلبالو» علاوه بر انتقاد وسیع در سطح جامعه، دانشجویان دانشگاه امام صادق و مراجع عظام تقلید را هم به واکنش واداشت. حالا بعد از اینکه فیلم به فروش بالای ۱۳ میلیاردتومان رسید و امکانی که برای اکران آن فراهم شده بود، از پرده سینماها پایین کشیده می‌شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.