Skip to Contentمدیر بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه ۲۶۰ تن شکر در روزهای آینده به استان یزد سهمیه داده می‌شود گفت: شهروندان یزدی با نرم افزار می‌توانند شکر ماهانه خود را خریداری کنند.

به گزارش میبد خبر، یکی از کالای اساسی خانوار، صنعت و اصناف شکر است که در طول ماه‌های قبل تاکنون نوسانات بسیاری را در قیمت خود می‌بیند و این در حالی است که مردم برای خرید شکر مورد نیاز خود باید فروشگاه‌ها و مغازه‌های بسیاری را جستجو کنند تا بتوانند اقدام به خرید آن کنند.

در این میان افرادی نیز هستند که از آب گل آلود ماهی می‌گیرند و با فروش شکر به قیمت آزاد، سبب افزایش قیمت آن هم شده‌اند که تزلزلی در بازار خرید و فروش شکر ایجاد کرده است.

شهروندان یزدی تا قبل از توزیع شکر تنظیم بازار با مشکلات بسیاری برای خرید آن مواجه بودند که این مسئله به برخی از شهرستان‌های استان نیز سرایت کرد و آنها هم مشکلات خرید شکر را لمس کردند و به گفته برخی از افرادی که نیاز به خرید شکر در ماه مبارک رمضان داشتند، موفق به خرید آن نشدند.

علی افشار پور، مدیر بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان یزد به تمهیدات اندیشیده شده برای توزیع شکر در استان اشاره کرد و اظهار داشت: توزیع عادلانه مسئله‌ای است که ما در نظر داریم و برای این کار، نرم افزاری تا چند روز آینده رونمایی می‌شود که شهروندان یزدی می‌توانند با وارد کردن کد ملی خانوار اقدام به خرید برای یک ماه خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه در روزهای آینده 260 تن شکر به استان یزد سهمیه داده می‌شود اضافه کرد: این مقدار شکر سهمیه‌ای در برخی از فروشگاه‌های خاص توزیع و به مردم نیز اعلام می‌شود تا بتوانند خرید خود را داشته باشند.

مدیر بازرگانی صنعت، معدن و تجارت استان یزد به تفاوت قیمت شکر دولتی و آزاد اشاره کرد و گفت: با توجه به این تفاوت، تقاضا برای خرید شکر دولتی بیش از حد نیاز است که در این راستا برای عدالت هر چه بیشتر برای توزیع شکر برنامه ریزی‌های بسیار خوبی در استان یزد صورت گرفته است.

انتهای پیام/

تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.