Skip to Content


۱۰ هزار مترمکعب به ذخائر آبی میبد افزوده می‌شود


مدیر امور آبفای میبد از پیشرفت ۴۸ درصدی مخزن ذخیره آب شرب ۱۰ هزار متر مکعبی شهرستان میبد خبر داد.

به گزارش میبدخبر، «احمد بناء» در این باره گفت: عملیات اجرایی این مخزن از ابتدای سال جاری و با اعتباری بالغ بر ۴۹میلیارد ریال آغاز شده است.

وی اظهار کرد: هدف از ساخت این مخزن، افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی و متعادل سازی فشار آب شبکه شهر میبد است.

بناء افزود: ‌در حال حاضر حجم مخازن ذخیره آب میبد ۳۷ هزار متر مکعب است که با اتمام این مخزن به ۴۷ هزار متر مکعب افزایش خواهد یافت.

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، مدیر امور آبفای میبد در پایان یادآور شد: هم اکنون آب مصرفی شهروندان میبد از طریق آب انتقالی و منابع داخلی تامین می‌شود.

شهرستان میبد با جمعیتی قریب ۱۰۰ هزار نفر یکی از شهرستانهای پرجمعیت استان یزد است که در سالهای اخیر به شدت با مشکلات آبی مواجه است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.