Skip to Content

آیت الله علم‌الهدی:

یک آقای ساده لوح می‌گوید ما با برجام عزت پیدا کرده‌ایم، اینکه شرکت مدلینگ ایتالیایی ایران را بازار ترویج جنس‌های بنجل خود کند، عزت است؟


علم‌الهدی یادآور شد: این مملکت یک بازار 80 میلیون نفره دارد اما برخی می‌گویند خارجی‌ها به خاطر برجام از بازار ما استقبال می‌کنند، شرکت مدلینگ ایتالیایی می‌آید در کشور ما سرمایه‌گذاری می‌کند تا فرهنگ کشور را بهم بزند و جوانان ما را از بین ببرد و زنان ما را فاسد کند و جیبش را پر از پول کند اما آیا حاضر هستند تکنولوژی خود را به ما بفروشند؟

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از خبرگزاری رجا، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: رضایت خداوند بالاترین نعمت بوده و بدترین عذاب برای بنده نارضایتی و غضب خداوند است.

 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس وی افزود: تمام درد، نگرانی و سختی انسان در عرصه عبودیت این است که خدا از انسان ناراضی باشد، این که مولا علی‌‌(ع) مانند مارگزیده در نیمه شب در نخلستان به خودش می‌پیچد و زجه می‌کند، نه به خاطر عذاب جهنم بوده، بلکه به این خاطر بوده که چرا از مولایش جدا افتاده است.
 
امام جمعه مشهد با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: در زمانی که اهل بهشت وارد بهشت می‌شوند و تمام نعمت‌های بهشتی بر آنها عرضه می‌شوند، از جانب خداوند خطاب می‌رسد که «ای اهل طاعت من و کسانی که در بهشت من ساکن شدید، آیا به شما خبر بدهم به واقعیتی که از همه آنچه که می بینید لذت بخش تر است؟»
 
آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: اینجا اهل بهشت می‌گویند که به نظر ما هیچ چیز بهتر و لذیذتر از این چیزی که الان وجود دارد نیست، آن چه چیز بهتری است که در مقابل آن، همه نعمت‌های بهشتی بی ارزش است؟ اینجا ندا می‌رسد آن نعمت این است که منِ خدا از شما راضی هستم و شما را دوست دارم.
 
وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه اظهار کرد: یکی از مناسبت‌هایی که مولود انقلاب اسلامی است پیدایش دهه کرامت به نام امام رضا(ع) است، جشن‌های این دهه در 36 مرکز استان و در 57 نقطه از خارج کشور برپا می‌شود.
 
امام جمعه مشهد عنوان کرد: برافراشتگی پرچم امام رضا‌(ع) در طول سال و به خصوص در دهه کرامت یکی از وسایل توسعه اسلام ناب محمدی(ص)، تشییع علوی، رضوی و قائمی بوده که روز به روز در دنیا معارفش رو به گسترش است و دلدادگی مردم نیز به اهل بیت(ع) روز افزون و توجه مردم به این مکتب انقلاب آفرین و استکبار ستیز رو به افزایش است.
 
علم‌الهدی تصریح کرد: در بین تمام آموزه‌های ولایی امام رضا(ع) آنچه از همه برجسته‌تر و بیشتر مورد توجه فرق اسلامی و مردم است، حدیث سلسله الذهب است، نقطه قابل توجه در این حدیث این بوده که شرط توحید، ولایت اهل بیت(ع) است.
 
وی با اشاره به بازخوانی حوادث رخ داده در زمان امامت امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: در آن زمان مأمون در خراسان حکومت می‌کرد و به خاطر موقعیت اقلیمی خراسان ادعا کرد من شیعه هستم، او مجلس مباحثه تشکیل داد و با علمای عامه و اهل سنت در باب خلافت امیر المومنین علی(ع) بحث کرد، مأمون می‌خواست تشییع را به 100 سال گذشته ارجاع دهد به این دلیل که وابستگی به امیر المؤمنین(ع) در آن زمان برای حکومت مأمون ضرری نداشت اما دنباله آن تا امام رضا(ع) به ضرر او بود.
 
خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه اسلام ناب شیعه‌ای دارد که دنبال امام زنده است، خاطرنشان کرد: نقشه مأمون در دنیای امروز نیز قابل مشاهده است و آن شیعه انگلیسی بوده که چنین اقدامی را دنبال می‌کند، به عنوان مثال در صحن امام حسین(ع) در روز عاشورا شیعه امام حسین(ع) قمه به سر میزند و بدن خود را خون آلود می‌کند در حالی که 50 کیلومتر آن طرف‌تر دشمنان امام حسین‌(ع) از استکبار پول گرفته‌اند تا بچه شیعه را سر ببرند و اگر بتوانند دستگاه امام حسین‌(ع) را بهم بریزند و خراب کنند.
 
علم‌الهدی تأکید کرد: این شیعه انگلیسی است که کار ندارد چه اتفاقی در 50 کیلومتری کربلا در حال رخ دادن است.
 
وی ادامه داد: آن چیزی که امروز دنیای استکبار را به زانو در می‌آورد و دست دزدی و خیانت را قطع می‌کند و صحنه جهان را برای اصلاح جهانی بقیةالله آماده می‌کند شیعه پیرو ولی‌فقیه است.
 
خطیب جمعه مشهد تبیین کرد: 1170 سال است که امام زمان(عج) در پس پرده غیبت به سر می‌برند و شیعه را به مجتهد جامع الشرایط سپرده‌اند، در این زمینه ولی‌فقیه در حرفش، راهبرد و رهنمودش، احساسات و تندی ندارد و تمام سخنانش در تأمین مصالح و مدیریت زندگی مردم است.
 
وی افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند کالای قاچاق را مقابل چشم قاچاقچی آتش بزنید یک عصبانیت و از روی احساسات و تند سرایی نبود بلکه یک دستور ملاک‌دار بود، ایشان می‌خواهند بگویند در موقعیت کنونی که باید به امکانات داخلی تکیه کرد.
 
علم‌الهدی یادآور شد: این مملکت یک بازار 80 میلیون نفره دارد اما برخی می‌گویند خارجی‌ها به خاطر برجام از بازار ما استقبال می‌کنند، شرکت مدلینگ ایتالیایی می‌آید در کشور ما سرمایه‌گذاری می‌کند تا فرهنگ کشور را بهم بزند و جوانان ما را از بین ببرد و زنان ما را فاسد کند و جیبش را پر از پول کند اما آیا حاضر هستند تکنولوژی خود را به ما بفروشند؟ حاضر هستند لوازم پزشکی ضروری را به ما بفروشند؟ بعد یک آقای ساده لوح می‌گوید ما با برجام عزت پیدا کرده‌ایم، اینکه شرکت مدلینگ ایتالیایی اینجا را بازار ترویج جنس‌های بنجل خود کند، عزت است؟
 

وی در پایان با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید حاج رجب محمدزاده، تأکید کرد: این عزت برای این شهید عزیز است که 30 سال را که هر روز و شبش یک شهادت بوده را گذرانده است، اینکه استکبار جهانی سال‌هاست اطراف ما مثل سگ پارس می‌کند و جرأت نزدیک شدند ندارد؛ به این دلیل است که می‌داند در این مملکت امثال حاج رجب ها حضور دارند.

 

منبع: رجا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.