Skip to Content


یزد گرفتار صله ارحام مسئولان!


نگاهی به مسئولان استان یزد و بررسی روابط خویشاوندی میان آنها نشان می دهد، بسیاری از مناصب نصیب اقوام و نزدیکان مسئولان ارشد شده، که لابد جهت صله ارحام صورت گرفته و نباید با دید منفی بدان نگریست.

به گزارش میبد خبر، سوم آذر ماه سیدمحمد میرمحمدی در نشست هم‌اندیشی مدیران، اعضا و رابطان هسته‌های گزینش استان یزد که با حضور دبیر هیئت عالی گزینش کشور برگزار شد، گفته بود:«در گزینش شایستگی و اولویت مطرح است»

ظاهراً این حساسیت فقط در مرحله گزینش وجود دارد و در انتصابات اصلاً مطرح نیست. نگاهی به انتصابات صورت گرفته توسط استاندار به درستی این موضوع را اثبات می کند.

مایع حیات گروگان باندبازی

شرکت آب منطقه ای یزد وظیفه مطالعه و شناسائی منابع آب سطحی و زیرزمینی، حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آب، آبرسانی به شهرها و صنایع استان، انتقال آب از زاینده رود به یزد، اجرای طرح های تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب، ایجاد،بهره برداری و نگهداری از تأسیسات و سازه های آبی در استان را بر عهده دارد. عنایت به این وظایف و همچنین اطلاع از وضعیت بحرانی آب در استان، نیاز شدید دامداری، کشاورزی و صنعت یزد به آب و همچنین اقدامات احساسی همسایگان اصفهانی جهت ممانعت از انتقال مایه حیات به استان یزد حساسیت وظیف ریاست شرکت آب منطقه ای را روشن می کند.

با این وجود20 آبان ماه، آيين نكوداشت و معارفه مديران عامل شركت سهامي آب منطقه اي يزد با حضور استاندار يزد برگزار و ضمن قدرداني از كوشش ها و زحمات «حسين غفوري»، «محمد مهدي جواديان زاده» به عنوان مديرعامل جديد شركت آب منطقه اي يزد معرفي شد. وی برادر مجید جوادیان زاده مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگي استانداری یزد است. شاید در وهله اول انتخاب برادر یکی از نزدیکان استاندار برای این سمت اتفاقی به نظر برسد. اما بد نیست بدانید چنین خانواده های شایسته ای در مجموعه استانداری یزد به وفور یافت می شوند.

یزد گرفتار صله ارحام مسئولان!

نگاهی به مسئولان استان یزد و بررسی روابط خویشاوندی میان آنها نشان می دهد، بسیاری از مناصب نصیب اقوام و نزدیکان مسئولان ارشد شده، که لابد جهت صله ارحام صورت گرفته و نباید با دید منفی بدان نگریست. مدیریت برادران در آب منطقه ای، اداره ارشاد و نسبت زن و شوهری در استانداری یزد و مدیریت یکی از نهادهای دولتی استان به قدری آشکار است که نیاز به توضیح دوباره ندارد.

حتی یکی از نزدیکان استاندار به تازگی وارد یک نهاد فرهنگی شد و گفته می شود بعد از اثبات شایستگی های ذاتی قرار است جذب نهادی ورزشی هم بشود!

از این دست انتصابات فامیلی در نهادهای دولتی یزد به وفور یافت می شود که نشان می دهد مقامات یزدی مرزهای شایسته سالاری را جا به جا کرده اند.

گذاشتن این انتصابات در کنار وقایعی مثل دخالت نزدیکان استاندار در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و اعمال فشار برای برکناری مدیرعامل این سازمان، دخالت در مراکز علمی و تغییر روسای دانشگاه ها، تلاش برای برکناری مدیران غیر همسو از طریق فشار رسانه ای و بدون هزینه کرد از مدیریت استان و صدها مورد ریز و درشت نشان می دهد حکومت داری در دولت تدبیر( حداقل در استان یزد) در حال تبدیل شدن به سیستم ملوک الطوایفی است. سیستمی که تا کنون خسارات سنگینی به یزد وارد کرده و جبران آن نیازمند وقت و هزینه بسیار است.

سهیل نصیری زاده

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.