Skip to Content

ابوترابی در اجتماع پرشور مردم یزد:

یزد ، الهام بخش ایران و ایرانی است/سامان دادن«مدیریت اسلامی» در گرو «شایسته سالاری» مدیریت ها در کشور است


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ، خطاب به مردم دارالعباده گفت : زنانتان نماد حجاب و عفت و مردانتان نماد کار و تلاش مبتنی بر دانایی و علم هستند ؛ امیدواریم که همواره در این راه بدرخشید و برای ملت ایران الهام بخش باشید.

به گزارش یزد رسا به نقل از عصر فرهنگ، ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از حضور پرشکوه مردم متدین دارالعباده یزد در راهپیمایی شکوهمند انقلاب اسلامی ، گفت: مردم یزد، مردمی هستند که با سه واژه قنوت، قنات و قناعت شناخته می شوند و رهبر انقلاب این مردم را مردم دارالعلم خطاب کرده اند. چگونه دارالعلم نباشد که مردمانش در قلب کویر ثبات و ایستادگی را به نمایش گذاشته اند.

 

حجت الاسلام ابوترابی، خطاب به مردم دارالعباده گفت: یزد شهری است که با علما و فرهیختگانی چون آیت الله سید محمد کاظم یزدی، آیت الله حائری یزدی، موسس حوزه علمیه قم، و آیت الله شهید صدوقی شناخته می شود. زنانتان نماد حجاب و عفت و مردانتان نماد کار و تلاش مبتنی بر دانایی و علم هستند. امیدواریم که همواره در این راه بدرخشید و برای ملت ایران الهام بخش باشید.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تلاوت آیه 58 سوره نسا «خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانت ها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید!» اظهار داشت: آیه ای که تلاوت شد، سه پیام دارد.

 

باید مردم طبق این آیه شریفه امر خدا را نقشه راه خود قرار دهند. باید تلاش کرد ایران همچنان نماد دین داری و خداپرستی بماند.

 

وی با اشاره به آیه 58 سوره نسا گفت: قرآن می فرماید امانات را به صاحبانش بسپارید، این به معنای شایسته سالاری است. تمام موفقیت بشر در راستای همین اصل است. قرار گرفتن مسئولین شایسته در راس امور پیام انقلاب است.

 

حجت الاسلام ابوترابی، تمام تحولات راهبردی در کشور را در راستای اصل شایسته سالاری دانست و عنوان کرد: مردم باید به این اصل توجه کنند و مسئولیت اداره دولت را به شایسته ترین فرد در زمان غیبت امام زمان(عج) بسپارند. ولایت فقیه یعنی شایسته سالاری، ولایت یعنی مدیریت مبتنی بر دانش و ایمان.


 
ابوترابی، تصریح کرد: امام(ره) در سایه بازگشت شما به قرآن ایران را به سمت سعادت رهبری نمود. رهبر ایران نماد بازگشت به آموزه های دین در رهبری سیاسی خویش است. زمانی نظام اسلامی، مدیریت اسلامی را سامان خواهد داد که شایسته سالاری در تمام سطوح مدیریتی کشور تحقق پیدا کند.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از راه های رسیدن به شایسته سالاری، مردمسالاری است. علت پافشاری رهبر انقلاب بر این اصل مهم این است که حضور مردم  راه را برای شایسته سالاری و حضور نخبگان در مدیریت کشور هموار می کند.

 

ابوترابی در ادامه از مردم درخواست کرد: مردم تلاش کنند با حضور و مشارکت جدی در همه صحنه ها و عرصه های انقلاب در پای صندوق های رای، شایستگان را برای مدیریت کشور برگزینند و راه را برای حرکت همراه با عزت هموار سازند.

 

وی، تاکید کرد: در پرتو شایسته سالاری می توانیم در قله های بلند اقتدار قرار گیریم. اگر امروز ایران در یک جایگاه فاخر سیاسی قرار دارد به علت شایسته سالاری و بازگشت به دین است. اگر امروز ایران نماد امنیت و اقتدار سیاسی و حرکت علمی پرشتاب در مسیر تولید علم و تبدیل آن به فناوری و سپس تجاری سازی است، به علت توجه به اصل شایسته سالاری است.

 

 

حجت الاسلام ابوترابی، اعلام کرد: رهبر انقلاب امروز به پشتوانه حضور میلیونی شما در برابر استکبار به سرکردگی آمریکا می ایستد و این عزت را برای شما رقم می زند.

 

ابوترابی، در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: مدیریت مبتنی بر دانش شعار قرآن است. اگر دنیا اکنون به مدیرت دانش بنیان رسیده است، قرآن قرن ها قبل مدیریت مبتنی بر دانش را مطرح کرده است. تمام تاکید رهبر انقلاب بر حرکت علمی مسئولان و توسعه علمی کشور مدیریت مبتنی بر دانایی و تعهد است.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: علت اینکه امثال سردار سلیمانی در دنیای اسلامی می درخشند این است که با دو ویژگی شناخته ایمان و احساس مسئولیت در برابر خدا و رهبری ایران شناخته شده اند. امروز جهانیان هم مثل شما نسبت به مردانی نظیر شهید الله دادی احترام قائل است.

 

وی، اظهار کرد: امنیت امروز ثمره شایسته سالاری در ایران است. تبدیل شدن آسمان ایران به امن ترین حریم هوایی در منطقه، تبدیل شدن به قدرت بزرگی که یک طرف آن ایران است و در سوی دیگر تمام سران قدرت های به اصطلاح بزرگ نماد عظمت، قدرت و اقتدار شماست.

 

حجت الاسلام ابوترابی، تاکید کرد: برای رسیدن به قدرت های برتر باید شایسته سالاری در کشور نهادینه شود. نفوذ اندیشه های امام رویش دین و مدیریت شایسته رهبران برآمده از آموزه های دین و حضور ملت بزرگ ایران است.

 

وی سومین پیام آیه شریفه را تربیت انسان های عادل و بسط عدالت در جامعه توصیف کرد و ادامه داد: آن زمان نظام به آرمان های خدا دست می یابد و در متن جامعه تجلی می یابد که مردم آراسته به عدالت باشند و از حقوق مردم به معنای واقعی کلمه حراست شود.

 

ابوترابی، گفت: یکی از حوزه های مهم عدالت ریشه کن کردن نابرابری است، یعنی شکاف طبقاتی از بین رود.

 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم دولت و ملت دست در دست هم برای یک اقتصاد مقاومتی دانش بنیان و تولید کالا و خدمات با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت تمام شده با شتاب و اقتدار حرکت کنند.


انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.