Skip to Content

در 8 ماه اول سال؛

یزدی ها 12.7 درصدي کمتر سوخت مصرف کردند


سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد از کاهش ۱۲,۷درصدی مصرف انواع فرآورده‌های نفتی در هشت ماه اول سال جاری استان یزد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمد فرازمند در اين باره گفت: در هشت ماهه اول سال جاری بیش از یک میلیارد و ۱۴۸میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی شامل بنزین، نفت‌سفید، نفت‌ گاز و نفت ‌کوره در استان یزد توزیع شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال ۹۴، با کاهش مصرف ۱۲,۷درصدی روبرو است.

وی میزان مصرف فرآورده‎‎های نفتی استان در هشت ماهه اول سال جاری مقدار ۳۳۸ میلیون و ۳۵۳ هزار لیتر بنزین، ۱۷میلیون و ۷۷۱ هزار لیتر نفت سفید، ۶۹۵ میلیون و ۹۷۶ هزار لیتر نفت‌گاز، ۷۰ میلیون و ۴۳۰ هزار لیتر نفت‌کوره و ۳۵میلیون و ۷۰۲ هزار لیتر گاز مایع در استان توزیع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در مجموع با کاهش نزدیک به ۱۴۶میلیون لیتر روبرو هستيم.

سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد علت کاهش مصرف ۵۶ درصدی نفت‌کوره را گازرسانی به کوره‌های آجرپزی، تعطیلی کوره‌های دستی و کاهش ۱۶ درصدی در مصرف نفت‌گاز را اجرای طرح پیمایش برای خودروهای نفت‌گاز سوز در بخش حمل و نقل جاده‌ای، تبدیل سوخت نیروگاه‌ها از نفت‌گاز به گاز مایع و ادامه روند گازرسانی به شهرها و روستاها و همچنین صنایع استان اعلام کرد .

فرازمند همچنین میزان مصرف گاز CNG استان یزد در هشت ماه اول سال‌جاری را ۶۹ میلیون و ۷۸۵ هزار و ۵۰۰ متر مکعب اعلام و یادآور شد: در سال‌جاری تمایل شهروندان از استفاده بیشتر  این سوخت پاک باعث شده تا مصرف گاز CNG استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۵,۷ درصدی روبرو شود.

گفتنی است شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد یکی از مناطق ۳۷گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که در استان یزد با ۱۲۱باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی تک منظوره و چندمنظوره  و CNG سوخت بخش حمل و نقل را تامین می‌كند.

انتهای پیام/س*

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.