Skip to Content

با کسب جایگاه بیست و سومی کشور:

یزدی ها پایین ترین آمار ازدواج را به نام خود ثبت کردند


مدیر کل ثبت احوال استان یزد با اشاره به نرخ 8.5 درصدی ازدواج در استان گفت: یزد از لحاظ شاخص ازدواج در سال جاری در جایگاه 23‌ام کشور است.

به گزارش میبدخبر، سید محمد طباطبایی با اشاره به افزایش پنج درصدی ازدواج‌های استان در سال جاری، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ، 3726 مورد ازدواج به ثبت رسیده است و در سال گذشته نیز شاهد ثبت 8929 واقعه ازدواج بودیم.

وی افزود: بیشترین نرخ ازدواج در سال گذشته متعلق به شهرستان خاتم با نرخ 16 مورد در یک‌هزار نفر و کمترین نرخ برای شهرستان اشکذر با نرخ شش مورد ازدواج در هزار نفر بوده است.

مدیر کل ثبت احوال استان، متوسط سن ازدواج در استان را برای مردان 27 سال و برای زنان 22.4 سال ذکر کرد و گفت: 82 درصد پسرها و 91 درصد دخترهایی که در سال گذشته متاهل شده‌اند، کمتر از 30 سال سن داشتند.

طباطبایی با اشاره به وضعیت سنی زوجین در هنگام ازدواج، اعلام کرد: بیشترین تعداد ازدواج معادل 11.5 درصد ازدواج‌های ثبت شده در سال گذشته مربوط به زوجینی بوده که هم سن بودند و در 45 درصد ازدواج‌ها نیز زوج نسبت به زوجه بین یک تا پنج سال بزرگ‌تر بوده‌اند.

وی با ارائه آمار مقایسه‌ای ازدواج استان با کشور از سال 1380 تا 1393، گفت: بهترین رتبه استان یزد در رویداد ازدواج مربوط به سال 80 بوده که این استان رتبه 13 کشور را داشته، اما پایین‌ترین رتبه استان هم در سال گذشته رقم خورده که جایگاهی بهتر از 25 کشور نداشته‌ایم. همچنین در سال 1387 با وقوع 12 هزار و 92 مورد ازدواج بیشترین تعداد ازدواج استان در 13 سال گذشته به ثبت رسیده است.

منبع: پارسینه
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.