Skip to Content

مسئول پیگیری اسکان و پذیرایی ستاد اربعین یزد؛

یزدی‌ها بیش از یک میلیون وعده غذا بین زائرین اربعین توزیع می‌کنند/ اجرای طرح «هر خانواده یک پتو» در استان


مسئول پیگیری اسکان و پذیرایی ستاد اربعین یزد گفت: در اربعین امسال از طرف استان یزد بیش از 13 موکب در مناطق مختلف عراق برپا می شود که بر اساس پیش بینی ها بیش از یک میلیون وعده غذا تهیه و بین زائران توزیع می شود.

به گزارش میبد خبر، مسئول پیگیری اسکان و پذیرایی ستاد اربعین استان یزد در خصوص برنامه های ستاد اربعین استان یزد برای پیاده روی بزرگ اربعین گفت: در خصوص برنامه های اربعین دو ماهی است که کار را شروع کردیم و جلساتی را با مسئولین ستاد عتبات استان، ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولین شهرستان های استان و هیئات مذهبی استان داشتیم و برنامه ریزی و هماهنگی هایی را انجام دادیم.

سید محمود حسینی در ادامه افزود: در اربعین امسال از طرف استان یزد بیش از 13 موکب در مناطق مختلف عراق برپا می شود و بر اساس پیش بینی ها بیش از یک میلیون وعده غذا تهیه و بین زائران توزیع می شود. موکب اصلی هم در عراق داریم که در زمینه اسکان زائران نیز فعالیت کرده و توانایی اسکان بیش از 7 هزار نفر را دارد. با تهیه بروشور حاوی نقشه محل موکب های استان یزد را به طور دقیق مشخص می کنیم تا مردم به راحتی بتوانند به آن ها دسترسی و از خدمات آن ها استفاده کنند.

مسئول اجرایی هیئت رزمندگان اسلام استان یزد تاکید کرد: در محل رایزنی فرهنگی ایران در عراق نیز هیئت رزمندگان اسلام استان یزد مسئولیت پذیرایی از رائران اربعین را بر عهده دارد و در طول مدت مراسمات اربعین به طور متوسط روزانه 30 هزار نفر پذیرایی می شوند.

حسینی در خصوص برنامه های ستاد اربعین استان یزد در زمینه اسکان نیز گفت: در سال های گذشته مشکل اساسی که با آن رو به رو بودیم نبود مکان هایی برای اسکان زائرین و خدام موکب ها بود که امسال در نظر داریم این مشکل را رفع کنیم. زمینی را به مساحت 4200 متر مربع آماده کردیم که به کمک خیرین برنامه داریم آن را پوش گذاری کرده و برای اسکان زائین استفاده کنیم.

اجرای طرح «هر خانواده یک پتو» در استان یزد

سید محمود حسینی تصریح کرد: در راستای همین برنامه اسکان، طرح هایی را برای تامین اقلام مورد نیاز این مکان ها در دست اجرا داریم که یکی از این آن ها طرح « هر خانواده یزدی یک پتو» به مبلغ 20 هزار تومان است و از مردم استان درخواست داریم تا همگان در این طرح مهم شرکت کنند تا برنامه اسکان زائرین به صورت کامل و دقیق انجام شود.

مسئول اجرایی هیئت رزمندگان اسلام استان یزد در خصوص منابع مالی برای برنامه های اربعین اظهار داشت: بودجه ما برای برنامه های ستاد اربعین استان یزد بودجه دولتی نیست و خیرین محترم بخش زیادی از این هزینه ها را تامین می کنند.

وی در ادامه با اشاره به حدیث امام صادق (ع) مبنی بر اینکه « کسی که نمی تواند برود زیارت بیاید و هزینه زیارت مسلمانی را بپردازد خداوند به اندازه کوه احد به او اجر و پاداش خواهد داد و گرفتاری هایش را رفع می کند» بیان داشت: مردم استان برای اجرای بهتر برنامه های اربعین کمک کنند تا بتوانیم به نحو احسنت کار خود را در استقبال و پذیرائی زائرین سرورمان حسین (ع)  انجام دهیم.

برگزاری مراسمات معنوی و عزاداری در موکب ها نیز از جمله مواردی بود که حسینی به آن اشاره کرد و گفت: هر روز ظهر و شب در موکب های استان یزد با حضور علما و روحانیون استان برنامه عزاداری و زیارت خوانی داریم.

مسئول اجرایی هیئت رزمندگان اسلام استان یزد در خصوص اطلاع رسانی برنامه ها و موکب های استان یزد در کشور عراق نیز تصریح کرد: در چند روز آینده بروشور راهنمای زائرین نیز منتشر می شود که زائرین محتوم می توانند با مراجعه به حسینیه سیم محمد آقا یزد واقع در خیابان انقلاب یزد آن را دریافت کنند.

محل های دریافت کمک های مردمی

مسئول پیگیری اسکان و پذیرایی ستاد اربعین استان یزد همچنین در خصوص چگونگی و محل های دریافت کمک های مردمی نیز گفت: تمام کسانی که قصد کمک به مراسمات اربعین و پیاده روی بزرگ اربعین را دارند می توانند وجه مد نظر خود را به شماره حساب 0104047070007 بانک ملی شعبه بازار واریز و یا با مراجعه به حسینیه سید محمدآقا یزد وجوه نقدی و غیرنقدی خود را تحویل دهند.

سید محمود حسینی اقدام برخی از محلات یزد در جمع آوری کمک های مردمی برای برنامه های اربعین را تحسین برانگیز و سرشار از ارادت به سید و سرو سالار شهیدان دانست و تاکید کرد: در برخی از روستاهای استان نظیر دهنو نیز بیش از 50میلیون تومان جهت استقبال از زائرین اربعین جمع آوری شده است و این اقدام در روستاها و محل های دیگر نیز در دست اقدام است که امیدواریم از این طریق کمک های زیادی برای استقبال از زائرین جمع آوری شود.

مسئول پیگیری اسکان و پذیرایی ستاد اربعین استان یزد در پایان از مسئولین استان یزد خواست تا در اسرع وقت با تشکیل جلسه برای پیشبرد بهتر برنامه های اربعین استان برنامه ریزی کرده و در اجرای وظایفی که بر عهده ستاد اربعین استان گذاشته شده است مساعدت نمایند.

انتهای پیام/آ

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.