Skip to Content

مسئول کانون مداحان استان یزد:

یزد؛ به دنبال کسب میزبانی اجلاس بین‌المللی پیر غلامان/ طرح سطح‌بندی مداحان استان یزد از سال آینده اجرایی می شود


مسئول کانون مداحان استان یزد از تلاش برای کسب میزبانی اجلاس بین‌المللی پیر غلامان در یزد توسط این کانون خبر داد.

به گزارش ميبد خبر، مسئول کانون مداحان استان یزد از تلاش برای کسب میزبانی اجلاس بین‌المللی پیر غلامان در یزد توسط این کانون خبر داد و اظهار داشت: ازآنجاکه استان یزد لقب حسینیه ایران را به خود اختصاص داده به دنبال رقم زدن این اتفاق مهم به کمک مسئولان استان  در سال 97 هستیم.

محمدحسین آبیاری هدف از تشکیل کانون مداحان را ایجاد همدلی، وفاق و ارتقاء سطح کیفی مداحان و شعرای آئینی عنوان کرد و گفت: یکی از برنامه‌های کانون در سال آینده اجرای طرح سطح‌بندی مداحان استان است.

آبیاری ادامه داد: خوشبختانه استان یزد از شعرا و ماد حین خوبی برخوردار است و با اجرای این طرح به دنبال ارتقای سطح کیفی جامعه مداحی استان بوده و در این طرح تمامی مداحان به غیر از پیشکسوتان سطح‌بندی می‌شوند.

وی با تأکید براین نکته که مداحان باید از ارائه سبک‌های تکراری، یکنواخت و غربی پرهیز کنند ابراز داشت: ماد حین باید بامطالعه و آموزش، در نحوه سبک و سیاق خود تغییر ایجاد کنند.

آبیاری؛ اخلاص را مهم‌ترین ویژگی یک مداح دانست و اظهار داشت: رمز ماندگاری مداحان در اذهان مردم خلوص نیت بوده و مداحان باید مجالس خود را با نیت قرب الهی ارائه دهند و از تعیین نرخ به‌شدت پرهیز کنند.

مسئول کانون مداحان استان در ادامه بر ضرورت ساماندهی آموزشگاه‌های مداحی در استان تأکید کرد و گفت: به دنبال ضابطه‌مند کردن این آموزشگاه‌ها هستیم تا پس از بررسی‌های لازم به آن‌ها مجوز فعالیت اعطا کرده و بتوانیم نظارت بهتری بر عملکرد آنان داشته باشیم.

انتهای پیام/ح

یزد امروزرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.