Skip to Content

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد:

یزد، کم‌باران‌ترین استان کشور است/ خسارت 1100 میلیاردی خشکسالی به کشاورزی


مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: براساس گزارش اداره کل هواشناسی، استان یزد با 44 درصد کاهش نسبت به میانگین بارندگی، کمترین میزان بارش بارندگی را در کشور داشته است.

به گزارش "میبد خبر"؛ به نقل از یزد رسا، مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به برگزاری کارگروه خشکسالی، سرمازدگی و سایر مخاطرات کشاورزی استان گفت: براساس گزارش اداره کل هواشناسی، استان یزد با 44 درصد کاهش نسبت به میانگین بارندگی، کمترین میزان بارش بارندگی را در کشور داشته است.

محمدرضا عابدی با بیان اینکه مجموع بارندگی در استان 69 میلی‌متر گزارش شده است، افزود: درصد کاهش بارندگی در بخش کشاورزی استان از 25 تا 75 درصد بسته به مناطق مختلف است.

وی میزان برآورد خسارت خشکسالی و مخاطرات به بخش کشاورزی استان یزد را یک هزار و یکصد میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: از این میزان 300 میلیارد تومان به بخش منابع طبیعی و 800 میلیارد تومان به حوزه کشاورزی استان خسارت وارد شده است.

عابدی 70 درصد از خسارات به منابع طبیعی و کشاورزی استان را ناشی از خشکسالی و 30 درصد باقیمانده را مربوط به مخاطرات از جمله سرمازدگی، آفت زدگی، طوفان و غیره دانست.

 

منبع: یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.