Skip to Contentیادواره شهدای محله شاه جهان آباد میبد با حضور مردم شهید پرور و جمعی از مسئولین شهرستان در مسجد جامع این محله برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام حسنی در این مراسم ضمن گرامیداشت شهدای شاه‌ جهان آباد و شهید گمنامی که به تازگی در میبد تشییع و تدفین شده بیان داشت: عظمت شهادت به خاطر دو ویژگی مهم انگیزه الهی و هدف مقدس می باشد و اگر کسی اینگونه در راه اسلام جان داد، این از نظر قرآن شهید محسوب می شود و منظور قران از حیاتی که نام برده یعنی شهید در طول تاریخ تاثیر گذار است.

وی خاطرنشان کرد: یک شهید حججی پیدا شد و از این کشور برای انگیزه ای الهی و هدفی مقدس حرکت کرد که نه انقلاب را دیده و نه جنگ را درک کرده بود، بعد شهادتش دیدید که چه موجی ایجاد کرد، و دیدید همه جامعه را تحت تاثیر قرارداد؟ این اثر شهادت است.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به تشییع با شکوه شهید گمنام توسط مردم شهید پرور میبد اظهار داشت: شما خیال می کنید این تشییع جنازه شهیدی که شما مردم انجام دادید، خیلی ها را نسوزاند؟ آنها که بدخواه این نظامند و آنها که فقط به نظام نق می زنند و فقط می خواهند از غنائم نظام استفاده کنند، و نمی خواهند هیچ کجا هزینه بدهند از این تشییع جنازه شهدا خوششان می آید.

وی تصریح کرد: یکی از نکات مهم آشنایی با پیام شهیدان است، یکی از راه های شناخت راه شهدا وصیت نامه شهداست، این بهترین راه است. امام خمینی به برخی می فرمود شما ۵۰ سال عبادت کردید خدا قبول کند، یکبار هم وصیت نامه شهدا را بخوانید.

امام جمعه میبد گفت: نکته بعد، پاسداری و ابلاغ پیام شهیدان است، پاسداری و ابلاغ پیام شهیدان یکی از مهمترین وظایف ماست، من با کمال جرات اینجا عرض می کنم، با اطلاعاتی که مقداری از فضای مجازی دارم می گویم، تمام هم و غم دشمن، و چه بعضی از کج فهم ها و کسانی که در داخلند، برنامه آنها این است که ارزش شهید را در جامعه کمرنگ کنند، سعی می کنند، تلاش می کنند، و خیلی با برگزاری این یادواره ها موافق نیستند، می خواهند نام و یاد و ارزش گذاری و تاثیر گذاری شهید در جامعه کمرنگ شود.

روایتگری دفاع مقدس توسط یکی از آزادگان میبدی و اهدای جایزه به نوجوانان فعال محله از برنامه های دیگر این یادواره بود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.