Skip to Contentیادواره شهدای شهیدیه با همکاری هیات های مذهبی و تشکل های مردمی در حسینیه اعظم این محله برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، سید مصطفی آقایی فرمانده حوزه مقاومت بسیج سه روح الله شهرستان میبد  در خصوص برگزاری این یادواره شهدا گفت: ستاد یادواره شهدای محله شهیدیه شهرستان میبد متشکل از هشت کمیته اجرایی می باشد که عمدتا از هیات های مذهبی این محله هستند و با همکاری حوزه مقاومت بسیج سه روح الله برگزاری این یادوراه را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه این مراسم طبق سنوات گذشته در سالروز شهادت رئیس مذهب تشیع امام صادق(ع) برگزار می شود اظهار داشت: این مراسم در روزهای ۲۹و۳۰ تیرماه و با سخنرانی خطیب توانا حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری و مداحی حاج مجتبی رمضانی و روایتگری حجت الاسلام میرزاده برگزار خواهد شد.

آقایی تصریح کرد: در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی با عنوان همراه با انقلاب و همگام با شهدا برگزار خواهد شد که شامل ۱۶ غرفه از جمله غرفه های عفاف و حجاب، هوا و فضا، شهدای مدافع حرم و نقش زنان در دفاع مقدس می باشد.

او همچنین یکی از خصوصیات منحصر بفرد و مهم مراسم امسال را استفاده از ظرفیت تمام اقشار مردمی و تشکل‌ها و هیات های مذهبی در برگزاری این مراسم عنوان کرد و افزود: امسال سعی کردیم تا با استفاده از تمام پتانسیل های موجود در محله شهیدیه اعم از هیات های مذهبی و تشکل های مردمی و اقشار مختلف مردم این یادواره را برگزار کنیم تا هم یک کار تشکیلاتی انجام شده باشد و همه حول محور شهدا جمع شوند و یک وحدت بین نیروهای انقلاب شکل بگیرد و مطمئنیم این کار باعث برگزاری باشکوه تر این یادواره خواهد شد.

آقایی تاکید کرد: تمام مخارج و هزینه های این مراسم کاملا مردمی و از طرف خیرین پرداخت میشود.

ایشان در پایان از تمام مردم شهید پرور شهرستان میبد درخواست کرد تا با حضور خود در این مراسم یاد و خاطره شهدا را زنده و گرامی دارند.

لازم به ذکر است شهرستان میبد بیش از ۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است که بیشترین شهید از محله شهیدیه با ۶۶ نفر شهید می باشد و همچنین این محله زادگاه مرحوم آیت الله اعرافی و خردسال ترین شهید دفاع مقدس، شهید ذوالفقاری می باشد.

میبد ما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.
تغییر ساعات کار دستگاه های اجرایی در 9 استان برای مدیریت مصرف برق در تابستان