Skip to Content


یادواره شش شهید روستای علویه ندوشن برگزار شد+عکس


یادواره شش شهید روستای علویه بخش ندوشن با حضور ایثارگران،پیشکسوتان ایثار و شهادت ،خانواده ی شهدا و مسئولین در حسینیه علویه برگزار شد.

به گزارش "میبدخبر"، حجت السلام جوادی امام جمعه ندوشن در این یادواره انقلاب اسلامی را ادامه ی راه شهدای کربلا برشمرد و گفت:آنچه در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسط شهدای ما انجام شد چیزی جز درس گرفتن از قیام ارباب شهیدان و یاران باوفایش نبود.

جوادی رشادتهای رزمندگان و جوانان کشورمان در طول ۸ سال دفاع مقدس را یکی از مهمترین نقاط تاریخ ایران ذکر کرد و افزود:این دقیقا همان مسیری بود که ۷۲ یار با وفای حسین اب علی ع در واقعه ی عاشورا طی کردند و تا آخرین قطره خون و آخرین نفس در کنار امام خود جنگیدند اما سر ببه ظلم نسپردند.

 

سخنران این مراسم احمد کمالی یکی یادگاران هشت سال دفاع مقدس بود که حول محور شباهت‌های هشت سال سال دفاع مقدس با واقعه عاشورا سخن گفتند و تصریح کرد: شهدا راه امام‌حسین(ع) را نه در شعار و زبان بلکه عملاً طی کردند، خاطرنشان کرد: تا جان ما با این مجالس پیوند دارد و تا برگزاری یادواره های شهدا برای ما اهمیت دارد معلوم می‌شود لطف خداوند برای ما وجود دارد، اما اگر خدای نکرده کار ما به جایی رسید که نسبت به شهدا و راه و اهداف آنها بی‌تفاوت بودیم معلوم می شود خداوند نظر لطف و عنایت خود را از ما برداشته است.

کمالی ادامه داد: کسی که خون سیدالشهدا (ع) را در رگ خود دید، مرعوب قدرتهای بیگانه نمی شود و شعار «هیهات منا الذله» روح و جان او را سیراب می‌کند. امام راحل(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند به شرطی که ما خود را در محضر امام‌ حسین(ع) ببینیم.

وی افزود: قدم دوم در راه سیدالشهدا (ع) عزادار آن حضرت بودن است هم ظاهر و هم باطن، باید همواره عزادار امام حسین(ع) باشیم بویژه در ایام محرم و صفر. ما برای هدایت نیاز داریم که جانمان عزدار امام حسین(ع) باشد.

وی با تأکید بر این مطلب که باید رابطه خود با امام ‌حسین(ع) را تعریف کنیم، گفت: این جمله جایگاه ما را مشخص می کند «انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم». شهدا این حرف را زدند و به آن عمل کردند.

کمالی با اشاره به اینکه میثاق با شهدا بدون پایان است گفت: نباید فراموش کنیم که ارتقاء و اعتلای ایران اسلامی مدیون خون شهداست و اگر امروز ما در قله های افتخار ایستاده ایم به برکت خون بزرگانی است که در مسیر حراست از ایران گام برداشته اند.

برگزاری نمایشگاه پوستر وعکس شهدا وتجلیل از خانواده شهدا علویه از برنامه های دیگر این مراسم بود.

منبع:ندای ندوشن




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.