Skip to Content

امام‌جمعه موقت میبد:

گویا عده‌ای حیات سیاسی‌شان در دوقطبی کردن جامعه است / حمله رئیس‌جمهور به شورای نگهبان و قوه قضائیه کار بسیار زشت و ناپسند بود


امام‌جمعه موقت میبد گفت: گویا عده‌ای ادامه حیات سیاسی‌شان، در دوقطبی کردن جامعه و اختلاف انداختن بین مردم است.

به گزارش میبدخبر، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان یزد و کرمان گفت: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی که به وحدت و همدلی و همراهی در جامعه نیاز داریم حمله رئیس‌جمهور به شورای نگهبان و این بار هم به قوه قضائیه کار بسیار زشت و ناپسند بود.

حجت‌الاسلام علیرضا حسنی تصریح کرد: اما گویا عده‌ای ادامه حیات سیاسی‌شان، در دوقطبی کردن جامعه و اختلاف انداختن بین مردم است.

خطیب جمعه افزود: رویکرد رئیس جدید قوه قضائیه برخورد با مفسدان اقتصادی و دانه‌درشت‌ها امروز امید را به جامعه و به مردم بازگردانده است و مردم طعم شیرین عدالت اسلامی را می‌چشند، این در حالی است که رئیس‌جمهور به‌جای تشکر و قدردانی به قوه قضائیه حمله‌ور ‌می‌شوند.

وی بابیان اینکه آیا به خاطر این است که قوه قضائیه به اطرافیان آقایان دسترسی پیدا کرد است، افزود: در مبارزه با فساد خط و جناح معنا ندارد و همان‌طور که آقای رئیسی گفت: ما گرفتار حاشیه‌سازی‌های آقایان نمی‌شویم و قوه قضائیه به حول قوه الهی با رویکرد جدید باقدرت و بدون اعتنا به خط قرمز موفق خواهد شد دست مفسدین اقتصادی و کسانی که چندین سال است به بیت‌المال دست‌اندازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع کند.

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به شعارهای اقتصادی عده‌ای از دانشجویان و مردم در یزد گفت: رئیس‌جمهور به‌جای عصبانی شدن باید با ادبیات شایسته با آنها سخن می‌گفت.

حجت‌الاسلام حسنی نسبت خلاف دادن به دین را از یک مسئول ارشد نظام اسلامی در تریبون عمومی ناشایست خواند و تصریح کرد: یک روز می‌آیند و کربلا را درس مذاکره می‌خوانند و روزی دیگر نسبت نادرست به پیامبر بزرگ اسلام می‌دهند که پیامبر اگر با مشرکین پیمان می‌بست و آنها پیمان می‌شکستند دوباره آن را امضا می‌کرد درحالی‌که مورخان و تاریخ نویسان ورود پیدا کنند و ببینند که پیامبر اسلام و ائمه هدی کجا اهل بده بستونی بودند.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام حتی در صلح حدیبیه که پیامبر با مشرکین مکه امضا کردند؛ بعد از مدتی مشرکین به یکی از قبایل یهود که با مسلمانان هم‌پیمان بودند حمله کردند و پیامبر وقتی فهمید بنا بر دفاع از هم‌پیمان خود کردند و ابوسفیان از مکه به مدینه آمد که پیامبر اقدام نکند اما پیامبر نپذیرفت و همین قصه باعث فتح مکه شد.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: آنها برای اینکه برجام نافرجام خود را توجیه کنند با اسلام سازی چیزهای خلاف دین را به دین نسبت می‌دهند.

وی بابیان اینکه هنوز مسئله برجام ذهن آقایان را مشغول کرده است درحالی‌که می‌دانند درخت برجام میوه نداده است و آنها همه‌چیز را نقد از ما گرفتند و وعده نسیه دادند و حتی به یک تعهد خودشان هم عمل نکردند، افزود: اینجا نظام اسلامی و دینی حاکم است و مسئولان نباید با شواهد نادرست به وجود نورانی پیامبر، در پیشبرد اهداف سیاسی خود حرکت کنند.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: البته مردم ما بصیرند و باید بصیرت خود را حفظ کنند.

حجت‌الاسلام حسنی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس‌جمهور یکی از انتظارات ما از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این بود که در مقابل رئیس‌جمهور فریاد بزنند و مسائل و مشکلات استان و شهرستان‌ها را مطرح کنند.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه دیگر برجام مرد و سر قبری که ایستاده و گریه می‌کنند مرده داخلش نیست، افزود: گام چهارمی که دولت برداشت خوب بود اما کافی نیست و باید گامی برداشته شود که اروپایی‌ها را از طمع در ما ناامید کند.

وی تصریح کرد: گاهی چهار یا پنج شهرستان استان فقط یک نماینده دارد و در همین شهرستان میبد کارخانه فولاد که روزی مردم طلا و جواهر زنان خود را فروخته و سهم خریده‌اند سال‌هاست که تعطیل‌شده و بلاتکلیف است و باید این مسائل را مطرح و راهکاری اساسی پیدا می‌کردند.

انتهای پیام/

میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.