Skip to Content

امام جمعه میبد:

گفتمان جریان شیخ زکزاکی با این هجمه ها و حملات، فروکش نخواهد کرد


امام جمعه میبد، حرکت شیخ زکزاکی در نیجریه را جریانی فکری و معرفتی و در جهت مصالح کشور نیجریه خواند و تاکید کرد: گفتمان جریان شیخ زکزاکی، بر پایه های عقلانی و معرفتی استوار است و هرگز با این هجمه ها و حملات، فروکش نخواهد کرد.

آیت الله اعرافی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، در پی فجایع رخ داده علیه پیروان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در نیجریه، صحنه گردان این حوادث را صهیونیست، استکبار جهانی و گروهای تندور و وهابیت خواند.

به گزارش میبد خبر به نقل از مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله اعرافی، در گفت وگویی، ضمن محکوم نمودن حمله به شیعیان نیجریه و تعرض به شیخ زکزاکی، عالم برجسته نیجریه ای، خاطرنشان ساخت: دولت نیجریه باید بداند شیخ زکزاکی شخصیت علمی و معنوی مهم و با فضیلتی در جهان اسلام به شمار می آید و هرگونه تعرض به ایشان، موج سنگینی را در تمام جهان به دنبال خواهد داشت.

وی، دولت نیجریه را به هوشیاری در برابر فریب دست های پشت صحنه توصیه نمود و تصریح کرد: اگر دولت نیجریه در برابر این اقدامات واکنش درستی نداشته باشد، قطعاً موج ترور و زمینه نفوذ گروه های تندرو همچون بوکوحرام در این کشور افزایش خواهد یافت.

امام جمعه قم، حرکت شیخ زکزاکی در نیجریه را جریانی فکری و معرفتی و در جهت مصالح کشور نیجریه خواند و تاکید کرد: گفتمان جریان شیخ زکزاکی، بر پایه های عقلانی و معرفتی استوار است و هرگز با این هجمه ها و حملات، فروکش نخواهد کرد.

وی، با تاکید بر لزوم پاکسازی نیروهای پلیس و ارتش نیجریه از نیروهای نفوذی و تندور، اظهار داشت: علمای جهان اسلام و حوزه های علمیه، نسبت به سرنوشت شیخ زکزاکی حساس بوده و از این فاجعه به آسانی نخواهند گذشت و خواهان جبران آن هستند.

آیت الله اعرافی، ضمن ناروا دانستن اتهامات مطرح شده علیه حرکت شیخ زکزاکی، ابراز داشت: جنبش شیخ زکزاکی، حرکتی عقلانی، منطقی و در مسیر مصالح نیجریه است و اقدامات تند و افراطی در آن هیچ جایگاهی ندارد.

رئیس جامعه المصطفی، در پایان، ضمن ادای احترام به شهدای این فاجعه، پیروان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در نیجریه را به شکیبایی و حفظ وحدت اسلامی دعوت نمود.

گفتنی است در تازه‌ترین فاجعه رخ‌داده در نیحریه، ارتش این کشور به محل عزاداری مسلمانان حمله کرد و به بهانه احتمال ترور رئیس ستاد مشترک ارتش نیجریه به دست طرفداران «شیخ زکزاکی»، روحانی برجسته شیعه نیجریه، ده‌ها نفر از مسلمانان را به خاک و خون کشید و ضمن به آتش کشیدن منزل شیخ زکزاکی، وی به همراه شماری دیگر از مسلمانان را بازداشت نمود که برخی از نزدیکان روحانی شیعه نیجریه نیز در میان آنان دیده می‌شوند.
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.