Skip to Content


گشایش نمایشگاه نونگاره‌های خط و نقش استاد علوی در میبد+ تصاویر


نمایشگاه نقاشیخط و نورنگاره های خط و نقش اثر استاد سید احمد علوی ابرقویی در میبد گشایش یافت.

به گزارش میبد خبر، آئین گشایش این نمایشگاه با حضور جمعی از مسئولین میبد و استقبال مردم وهنردوستان در فرهنگسرای شهرستان برگزار شد.

دراین نمایشگاه 80 تابلو از این استاد با موضوعات مختلف در قالب شکسته نستعلیق ونقاشی خط به نمایش گذاشته شده است.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد انگیزه در بین مردم بویژه جوانان و نوجوانان در زمینه خط و خوشنویسی که جایگاه مهمی در فرهنگ دارد عنوان کرد تا این هنر اصیل حفظ شده و رونق بیشتری پیدا کند.

این نمایشگاه از 3 لغایت 10 آبان ماه از ساعت 9 تا 12 و 16 الی 20 جهت بازدید عموم در فرهنگسرای میبد دایر است.

استاد سید احمد علوی‌ابرقویی متولد سال 1343 شهرستان ابرکوه در استان یزد است.

وی هنر خوشنویسی را نزد استاد امیر خانی، استاد کابلی، استاد حیدری، استاد جواهر پور و استاد دیرین فرا گرفته است.

از آثار برجسته این هنرمند نامی کشور می‌توان به کتاب رسم زیبا نوشتن، تحریر «بسم‌الله الرحمن الرحیم» در هفت هزار ترکیب گوناگون بخط شکسته اشاره کرد.

از استاد علوی‌ابرقویی آثار نو و ابداعی با عنوان نونگاره‌های خط و نقش، کتابت اشعار شعرای بزرگ قدیم و معاصر، برپایی نمایشگاه‌های متعدد انفرادی و جمعی در داخل و خارج از کشور به ثبت رسیده است.

وی، عضویت هیات ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران، مدرس  انجمن خوشنویسان شیراز، مدرس مراکز علمی و هنری و دانشگاه‌ها، مسؤلیت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرستان‌ها، معاونت هنری اداره کل و مسؤل ادارات فرهنگی و مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و تأسیس چندین شعبه انجمن خوشنویسان ایران را در کارنامه دارد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.