Skip to Content


گزارش خواندنی از حضور کوتاه دکتر جلیلی در میبد+گزارش تصویری مفصل


جمعیت مشتاقانه سمت خودروی حامل دکتر جلیلی می روند، دیپلمات نام آشنای سالهای نه چندان دوری که نامش با عزت و اقتدار ایران گره خورده بود و همین چند سال قبل بود که هر وقت از صفحه تلوزیون چهره اش را می دیدم، قلبم آرامش پیدا می کرد چون می دانستم محال است سر منافع و عزت مردمش معامله کند، حالا او با همان آرامش و متانت همیشگی اش به شهرمان آمده و با شعارهای بچه ها در حال نزدیک شدن به مصلی است.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از میبدما، قرار است ساعت ۱۶٫۳۰ سخنرانی دکتر در یادواره شهدای دانشجوی میبد در مصلای این شهر آغاز شود اما با توجه به اینکه اعلام شده پرواز تاخیر دارد، سخنرانی به ساعت ۱۸ موکول می شود، جمعیت قابل ملاحظه ای مصلی آیت الله اعرافی را پر کرده است. مداح اهل بیت هم هر چه در چنته دارد رو می کند تا دکتر برسد اما باز هم پرواز تاخیر دارد و زمان در حال از دست رفتن است!

وقتی ساعت از ۱۸:۳۰ عبور می‌کند، بخشی از جمعیت پراکنده شده و بعضی ها هم خسته شده و می روند اما عقربه های ساعت از ۱۹٫۰۰ که عبور می کند کم کم خبر می رسد دکتر نزدیک میبد است و در راه مصلی! همین باعث شور و شوق خیلی ها شده، بعضی ها که مردد بودند بروند حالا دیگر منتظرند و در همین حس و حالیم که از دور شعارها شنیده می شود: صل علی محمد/ عمار رهبر آمد…

IMG_4979

جمعیت مشتاقانه سمت خودروی حامل دکتر جلیلی می روند، دیپلمات نام آشنای سالهای نه چندان دوری که نامش با عزت و اقتدار ایران گره خورده بود و همین چند سال قبل بود که هر وقت از صفحه تلوزیون چهره اش را می دیدم، قلبم آرامش پیدا می کرد چون می دانستم محال است سر منافع و عزت مردمش معامله کند، حالا او با همان آرامش و متانت همیشگی اش به شهرمان آمده و با شعارهای بچه ها در حال نزدیک شدن به مصلی است.

به خاطر تاخیر در پرواز هواپیما، سه ساعتی دیرتر رسیده است، وقت چندانی هم به اذان مغرب نمانده اما باز هم مردم در مصلی باقی مانده‌اند تا سخنانش را بشوند، مثل همیشه پشت بلندگو می رود و آرام سخنانش را شروع می کند …

در حین سخنانش کنایه هایی می زند به آنها که در این چند سال ملت را تحقیر کرده اند، از آنهایی که می گویند توان ایران و ایرانی در حد درست کردن آبگوشت بزباش است تا کسانی که گفته اند باید از خارج از کشور مدیر وارد کنیم! بعد هم نتیجه می گیرد هر جا دستاوردی داشته ایم به خاطر غیرت دینی و منبع واقعی قدرت مان  که همان تفکر بسیجی است، بوده و با کنایه به حامیان برجام یک و دو و سه می گوید:

«با غیرت دینی حماسه والفجرها و کربلای یک خلق می‌شد که دشمن نه تنها پیشنهاد کربلای دو و سه نمی‌داد بلکه نگران حماسه‌هایی چون کربلای پنج بود.»

اتفاقا او می داند کربلای ۵ یعنی چه! درست همان عملیاتی است که یک پایش را جا گذاشت و حالا با همان غیرت دینی ۳۰ سال قبلش از راه حل غلبه بر مشکلات در امروز می گوید: غیرت دینی! و تفکر بسیجی!

IMG_5073

سخنرانی اش که تمام می شود جمعیت دورش حلقه زده است، بعضی عکس یادگاری می گیرند، بعضی مشکلاتشان را بیان می کنند، بعضی مصافحه می کنند و او با لبخند و آرامش دلنشین همیشگی پاسخ می‌دهد تا در نهایت صفوف نماز جماعت تشکیل می شود. بعد نماز هم چند دقیقه ای در حلقه ی مردمی است تا به ماشین برسد و بعد از آن برود سمت گلزار شهدای شهر.

IMG_2490-500x375

در گلزار شهدا پدر مرحوم یحیی زاده هم که مدتهاست در انتظار دکتر بود، آمده است. پیرمردی بسیار ساده و دوست داشتنی با کلاه سبز سیدی که مثل پسرش محجوب است و با همان صفا و صمیمیت مثال زدنی اش دکتر را همراهی می کند، دکتر در حال قرائت فاتحه برای شهدای شهر است که می گوید اینکه شهدای این شهر اینقدر جوان بوده اند، برایم خیلی جالب است. در میان شهدایی که در گلزار شهدای فیروزآباد میبد آرمیده‌اند، یک نفر خیلی برای دکتر آشناست. دوست، همرزم و همکلاسی قدیمی وی در دانشگاه امام صادق(ع)؛ شهید محمود برزگری…

بعد از زیارت گلزار شهدا، جوان یزدی با لهجه شیرینش به دکتر نزدیک می شود و می گوید دکتر می خواهم جگرم حال بیاید و بلافاصله چند تا بوسه محکم بر سر و صورت دکتر می زند! همه می خندند و بعد از آن دکتر این بار راهی خانه شهید محمود برزگری می شود تا پس از سپری شدن ۲۹ سال از شهادت این دوست قدیمی، خاطرات او را مجددا زنده کند.

IMG_5344

ابتدای دیدار دکتر از برادران شهید تفقد می‌کند و بعد هم با مادر شهید احوالپرسی مفصلی می کند. مادر شهید هم همان ابتدا با لهجه دوست داشتنی اش می گوید خیلی خوش آمدید! حالا بگو ببینم الان کجا کار می کنی؟!

این را که می گوید، بلافاصله دکتر با جمعیت یک صدا می زنند زیره خنده!

دکتر همان جا در گوشه‌ای از هال خانه بسیار با صفای این شهید می‌نشیند و بقیه به دور او حلقه می‌زنند. او نگاهی به دیوارهای اتاق می‌کند و با دیدن تصاویر شهید برزگری خاطراتی از این رفیق قدیمی را به یاد می‌آورد و آن را برای جمع بازگو می‌کند.

IMG_2508-500x375

در حین پذیرایی یکی از بچه ها به خانواده شهید پیشنهاد می دهد آلبوم عکس شهید برزگری را بیاورند تا دکتر ببیند. لحظاتی بعد دکتر با اشتیاق و دقت تمام شروع به ورق زدن عکسها می کند؛ به این عکسها خیره شو، خیره شو، به اون روزهای پر از خاطره …

ساعت نزدیک ۹ شده است. ساعت ۱۰ پرواز دکتر به تهران است و همین باعث می شود تا دکتر  علیرغم میل باطنی، این جمع با صفا را ترک کنند. در پایان مادر شهید روایتی از لحظه شنیدن خبر شهادت پسرش را بیان می کند، در چشم خیلی ها اشک حلقه زده، مادر شهید هم با بغض به حرفهایش ادامه می دهد و دکتر از او می خواهد تا همیشه دعایش کند تا مسیر شهدا را ادامه دهد.

IMG_2537-500x375

دیدار کوتاهی بود اما صمیمت آن به یاد ماندنی بود. آخر سر هم حضار، عکس یادگاری با دکتر می‌گیرند و خانواده شهید یک هدیه متفاوت به دکتر می دهند؛ توت و شاه توت های چیده شده از باغچه خانه!

IMG_2436 IMG_2445 IMG_2426 IMG_2422 IMG_2460 IMG_2454 IMG_2451

 

IMG_2469 IMG_2475 IMG_2480 IMG_2490 IMG_2500 IMG_2503 IMG_2508 IMG_2514 IMG_2527 IMG_2537 IMG_2463
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.