Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

گزارش آمانو اعتبار سازمان انرژي اتمي را خدشه دار کرد


حجت الاسلام محمد اعرافی گفت: آمانو با گزارش خود اعتبار این نهاد بین المللی را خدشه دار کرد، چرا که این گزارش آشکارا نفوذ چند قدرت غربی وآمریکا را در این نهاد به نمایش گذاشت وحرف شنوی این آژانس مثلا معتبر بین المللی از اربابان غربی اش را نشان داد.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت میبد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به گزارش رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با موضوع پرونده هسته ای ایران، گفت: آمانو با گزارش خود اعتبار این نهاد بین المللی را خدشه دار کرد، چرا که این گزارش حاوی موارد سیاه بسیاری بود که آشکارا نفوذ چند قدرت غربی وآمریکا را در این نهاد به نمایش گذاشت وحرف شنوی این آژانس مثلا معتبر بین المللی از اربابان غربی اش را نشان داد.

محمد اعرافی در ادامه اظهار داشت: این گزارش حاوی نقاط سفید، سیاه و خاکستری بود، که نقاط سفید شامل امتیازات و پتانسیل هایی می شود که در اختیار کشور ایران قرار داد، از جمله اعتراف به اینکه چرخه سوخت در بخش نظامی کشور ما وجود نداشته و آزمایش هسته ای از جانب ایران هرگز صورت نگرفته است.

وی نقاط خاکستری این گزارش را  مطالب تفسیر پذیر آن دانست و با اشاره به این ادعای گزافه آمانو که "ایران تا سال 2003 میلادی فعالیت های هسته ای داشته است"، این ادعا را دروغ و غیرواقعی دانست و بیان داشت: نقطه سیاه این گزارش را اتهامات علیه ایران باید دانست و باید منتظر باشیم که روز 24 آذر در جلسه شورای حکام آژانس، جواب مثبت به خواسته های ایران می دهند یا خیر، که ما امیدواریم کشورهای غربی به تعهداتی که به ایران داده اند عمل کنند.

خطیب جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود، با واکنش به خط و نشان های آمریکا در مورد آزمایش های موشکی ایران، تصریح کرد: فرزندان ایران اسلامی به تکنولوژی ساخت موشک های بالستیک برای اهداف دفاعی دست پیدا کردند، نه برای تهاجم، و این چه منطقی است که حکام مستبد آمریکا دارند و بین کشورها تبعیض فاحش قائل می شوند؛ اعرافی اظهار داشت: این چه قانون جنگلی است که حاکمان آمریکا و غرب وضع کرده اند که اسرائیل تا دندان مسلح دارای پیشرفته ترین سلاح ها و انبار کلاهک اتمی باشد ولی ایران حتی سلاحی برای دفاع از خود نداشته باشد.

امام جمعه موقت میبد همچنین به اظهارات غربی ها مبنی بر اینکه که همچنان تحریم ها در این مورد را ادامه می دهیم، اشاره کرد و افزود: مگر تا به حال تحریم نبوده ایم، این تهدیدات، تهدیدات توخالی است و گرچه ممکن است در کنار تحریم مشکلاتی هم پیدا شود، اما همانطور که رهبر عظیم انقلاب فرموده اند: اگر دولت و مردم ما دست به دست هم دهند و اقتصاد مقاومتی را اجرا کنند تحریم ها هرگز اثر نخواهد داشت.

امام جمعه موقت ميبد گزافه گويي ترامپ نامزد جمهوري خواه رياست جمهوري امريكا در باره جلوگيري از ورود مسلمانان به امريكا را مضحكه آور خواند و  گفت : همه ملت هاي دنيا فهميده اند كه سران امريكا با دسيسه دنياي غرب ، صهيونيست ها و حاكمان غرب نميتوانند به غرض اسلام هراسي برسند .

حجت الاسلام اعرافي در ادامه ورود گردان نظامي تركيه به شمال عراق را محكوم كرد و افزود : هيچ دولتي بدون موافقت يك كشور حق تعارض به خاك آن كشور را ندارد و دولت تركيه نمي تواند به بهانه هاي واهي كه آموزش نيروهاي ضد داعش است به خاك عراق تجاوز كند .

خطيب جمعه موقت ميبد با بيان اينكه تركيه مرز خود را براي تردد تروريست ها بازگذاشته است گفت : حاكمان جنگ طلب تركيه از زمان هاي قديم با قبرس ، يونان و ارمنستان درگير بوده و امروز هم با عراق ، سوريه ، روسيه و اخيرا هم به ايران اسلامي دهن كجي مي كند اما بداند كه ملت هاي بيدار منطقه هرگز اجازه حاكميت دوران امپراتوري عثماني را نخواهند داد .

وي با تاكيد بر اينكه حاكمان تركيه چند هدف را در منطقه دنبال مي كند گفت : حاكمان تركيه در كوتاه مدت و در آستانه آزادي موصل به دنبال مديريت تروريست كه دست ساخته خودشان است در عراق هستند .

امام جمعه موقت ميبد حفظ ارتباط با اپوزيسيون دولت مركزي دومين هدف حاكمان تركيه در منطقه است تا با كردستان عراق و كساني كه مخالف دولت مركزي هستند همنوا شوند.

وي تجريه عراق در بلند مدت را از نقشه هاي خطرناك تركيه بيان كرد و افزود : براي دست اندازي به منابع نفتي عراق تركيه به يك كشور جنگ طلب تبديل شده است تا نينوا و كردستان عراق را جدا كنند و بر منابع مهم نفتي عراق دست يابند .

خطیب جمعه میبد در پایان به هفته وقف اشاره کرد، و بیان داشت: فلسفه وجودی وقف تلاش برای رفع حوائج مسلمین است و مالک وقتی صیغه وقف را می خواند دیگران را در معاش و زندگی خود شریک می کند، که خود یک نوع صدقه است و سنت بسیار حسنه ایست که باید یک فرهنگ شود.

حجت الاسلام اعرافي گفت : جامعه اي كه در آن وقف باشد جامعه اساسي و زيربنايي اسلامي خواهد بود بنابراين وقف را بايد در جامعه نهادينه كرد و در كتابهاي درسي گنجاند تا نسل نوجوان و  جوان با فرهنگ حسنه وقف آشنا شوند
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.