Skip to Content


گزارشی از نمایشگاه نوروزی بانوی شهر خورشید میبد+ تصاویر


نمایشگاه نوروزی آثار دستی بانوی شهر خورشید، در راستای تقویت اقتصاد بومی و استفاده از محصولات داخلی با همت فرمانداری میبد در مهدیه این شهرستان دایر می باشد.

گزارش و عکس : احمد کریمی

به گزارش "میبدخبر"، یکی از خواهران شرکت کننده در این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار این سایت بیان داشت: این نمایشگاه با هدف ارائه محصولات خوراکی و صنایع دستی خواهران میبدی در ایام نوروز برپا شده است.

وی افزود: خانم های این مجموعه نمایشگاهی به صورت تیمی در آمده اند که همدیگر را شناخته اند و با هم در نمایشگاه ها شرکت می کنند.

یکی دیگر از بانوان غرفه دار در این نمایشگاه اظهار داشت: سال گذشته در کنار برج کبوترخانه فرمانداری، به علت فضا و مکانی که وجود داشت، سختی زیادی کشیدیم، اما فضای نمایشگاه امسال در مقابل شرایط جوی نامساعد، خیلی بهتر است.

این بانوی هنرمند ادامه داد:خلوت بودن این نمایشگاه بدلیل واقع شدن میان دو مکان تاریخی و توریستی پر جاذبه است و از مسئولین امر درخواست داریم این نوع نمایشگاه ها را در کنار بافت های تاریخی تشکیل دهند، تا سوای از فروش بهتر، تبلیغ مناسبی هم برای کالای ایرانی باشد.

همچنین یکی از اعضای شورای شهر میبد در بازدید از این نمایشگاه‌ در گفتگو با خبرنگار میبدخبر اذعان داشت: این نمایشگاه می تواند سوای از مسافران نوروزی برای بازدید و استفاده مردم شهرستان هم بسیار مفید باشد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.