Skip to Content

توطئه‌هایی که انقلاب را نشانه رفتند

گرگ‌های وحشی در کمین انقلاب


مردم اگر چه مشکلات را با گوشت و پوست خود احساس می‌کنند؛ اما به خوبی می‌دانند که نباید قصور و تقصیرهای مسئولان و متصدیان در دستگاه‌های اجرایی و قوای دیگر را به پای اصل انقلاب بگذارند.

به گزارش میبد خبر، 36سال از سال‌روز پیروزی نهضت اسلامی مردم ایران می‌گذرد؛ اما بر خلاف پیش‌بینی‌‌های دشمنان قسم‌خورده، انقلاب اسلامی همچنان شتابان و پرخروش به پیش می‌رود و تلاطم‌های گاه و بیگاه و فرازونشیب‌های فراوان هم نتوانسته است از گرمای آن بکاهد.

 

توطئه‌هایی که انقلاب را نشانه رفتند

انقلاب اسلامی از همان روزهای آغازین با چنان توطئه‌های سنگینی روبرو شد که کم‌تر کسی از دشمنان می‌توانست استمرار بیش از سه‌دهه آن را تصور کند. ابعاد توطئه‌ها چنان گسترده بود که حتی برخی دوستان انقلاب نیز آینده را بسیار مبهم می‌دانستند و نمی‌توانستند تصور روشنی از سال‌های پیش رو داشته باشند.

توطئه‌هایی چون ترور‌ مسئولان ارشد نظام جمهوری اسلامی در مراحل مختلف انقلاب، خیانت اولین رئیس‌جمهور برگزیده و فرار وی با چهره مبدل از کشور، حمله نظامی آمریکا به طبس، کودتای نوژه، جنگ نابرابر تحمیلی، تحریم‌های گوناگون و.... کافی بود تا دشمنان به زعم خود، در انتظار نابودی انقلاب اسلامی مردم ایران بنشینند؛ اما این آرزوی آنان هیچ‌گاه تحقق نیافته است.

 

 

نقش «رهبری» در استمرار انقلاب

کم‌تر انقلابی در دوران معاصر توانسته است با تاکید بر همان آرمان‌های اولیه و بدون کوتاه آمدن در برابر ابرقدرت‌ها، بیش از سه دهه دوام آورد. کافی است به انقلاب‌های همین چند سال اخیر نگاهی بیندازیم تا دریابیم چگونه به واسطه نداشتن «رهبری» واجد شرایط، در مدتی کوتاه به انحراف کشیده شده یا حتی خود به ضدانقلاب تبدیل گردیده‌اند. انقلاب ناکام مردم مصر، نمونه ای گویا از انقلاب ناکام سال‌های اخیر را نشان می‌دهد. مردم مسلمان مصر در راه سرنگونی نظام دیکتاتوری مصر، فداکاری های فراوانی از خود به نمایش گذاشتند و جان‌های بسیاری را در این راه از دست دادند؛ اما به دلیل فقدان رهبری مهذّب، شجاع و ژرف‌نگر، در همان اوان پیروزی دل به ناکجاآبادها سپردند و با فروغلتیدن  دوباره در دامان آمریکا و دیگر قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی، زمینه‌ نابودی انقلاب خود را فراهم ساختند! به گونه‌ای که علیرغم سرنگونی و بازداشت مبارک-دیکتاتور مخلوع-  به جای مقاومت در برابر دشمنان خارجی، فریب لبخندهای شیطانی آنان را خوردند و در نتیجه پس از چندی، سران انقلاب، خود در پشت میله‌های زندان افتادند و دیکتاتور سابق به آسانی از همه اتهام‌ها تبرئه و آزاد شد!!

 

پیوند مردم و رهبری؛ ضامن استمرار انقلاب

بی‌گمان راز اصلی استمرار و بالندگی انقلاب اسلامی را باید در ریشه‌های آسمانی آن از یک‌سو و پیوندهای عمیق آن با تاروپود جان و اندیشه مردم ایران جستجو کرد. جمهوری اسلامی از یک سو به سبب قرارداشتن فقیه جامع‌الشرایط در رأس نظام، دارای «مشروعیت الهی» است و از سوی دیگر به واسطه برخورداری از حمایت توده‌های گوناگون مردم، «مقبولیت مردمی» خود را به رخ جهانیان می‌کشد. این مشروعیت آسمانی و مقبولیت زمینی همچون دو بالی است که نظام اسلامی را درآسمان پیشرفت و سرافرازی به پرواز درآورده است و هرچند  تیرهای رها شده از کمان توطئه دشمنان، همواره بر پیکر آن فرو می‌آید، اما نتوانسته است مانع بالندگی و اوج‌گیری روزافزون آن گردد.

 

کاستی‌ها وجود دارد؛ اما...

علیرغم گذشت 36سال از پیروزی انقلاب اسلامی، همچنان در بخش‌های گوناگون اجرایی کاستی‌های فراوانی وجود دارد. کاستی‌هایی از جنس بی‌تدبیری و وظیفه‌نشناسی برخی مسئولان در رده های گوناگون. اما هیچ‌یک از این مشکلات باعث بی‌مهری مردم در برابر اصل انقلاب و نظام اسلامی‌شان نشده است. مردم اگر چه مشکلات را با گوشت و پوست خود احساس می‌کنند؛ اما به خوبی می‌دانند که نباید قصور و تقصیرهای مسئولان و متصدیان در دستگاه‌های اجرایی و قوای دیگر را به پای اصل انقلاب بگذارند. آن‌ها می‌دانند که در راه پیروزی و استقرار این نظام اسلامی، چه جان‌های بسیاری فدا شده و چه خون‌های مطهری در سرزمین‌های تفتیده جنوب وجبهه‌های یخ‌زده غرب به زمین ریخته شده است. آن‌ها می‌دانند که در راه اعتلای انقلاب، چه مادران بسیاری که داغ جگرگوشه‌ها را بر خود هموارساختند و چه فرزندانی که حسرت یک نگاه محبت‌آمیز پدر در دلشان باقی‌ مانده است.

 

گرگ‌های وحشی در کمین انقلاب

آن‌ها مشکلات معیشتی را حس می‌کنند؛ اما مهم‌تر از آن، دندان‌های گرگ‌های وحشی در کشورهای همسایه را نیز که به کمین انقلاب اسلامی نشسته‌اند مشاهده می‌کنند. مردم ما به خوبی می‌دانند که علیرغم همه کاستی‌ها و ضعف و تقصیرها، نظامی همچون نظام دینی ایران و رهبری همچون خمینی و خامنه‌ای نعمت‌های بی‌بدیلی هستند که برای مردمان صاحبدل در کشورهای دیگر، به سان‌ افسانه‌هایی دست‌نیافتنی است. آن‌ها کاستی‌ها و نامهربانی‌های دولتمردان و متصدیان را در دولت‌ها و دوره‌های گوناگون دیده‌اند؛ با این همه به چنان حدّی از بلوغ سیاسی رسیده‌اند که حساب اصل نظام و انقلاب را از افراد و مسئولان سهل‌انگار تفکیک کنند و مشکلات نتواند میان آنان و نظام فاصله بیندازد.

 

پیامی روشن به باج‌خواهان بین‌المللی

هرسال، حماسه حضور مردم در راهپیمایی‌22بهمن کافی است تا یک سال توطئه های تبلیغاتی رسانه‌های نظام سلطه را به چالش کشاند و پیام صلابت و بصیرت ملت ایران را به حق طلبان جهان مخابره کند. امسال نیز راهپیمایی مردم در 22 بهمن، رساتر از سال‌های گذشته پیام ایستادگی و روشن‌بین ایرانیان و پیوند عمیق آنان با رهبری و آرمان‌های امام(ره) و شهدا را به جهانیان نشان خواهد داد.

 

 

چندی است که بوق‌های تبلیغاتی دشمن و برخی اذناب داخلی آن‌ها می‌کوشند «خسته‌بودن» برخی حاشیه‌نشین‌ها در داخل را به ملت بزرگ ایران نسبت دهند. برخی رخدادهای تامل‌انگیز در ماجرای هسته‌ای و سخنان نسنجیده گروهی از اصحاب رسانه و مسئولیت نیز زمینه را برای توهم‌پراکنی‌های دشمنان فراهم ساخته است. آن‌ها می‌کوشند تا در سایه همین فرضیه باطل، نظام ایران را از آرمان‌های خود و ایستادگی در مسیر دفاع از شرافت خویش ناامید سازند.

اگرچه پاره‌ای سهل‌انگاری‌های عمدی و سهوی در گفتار و موضع‌گیری‌های برخی متصدیان و اصحاب موضع و قلم، نقش مهمی در گستاخی دشمنان فرومایه داشته است، اما مواضع قاطع رهبر حکیم انقلاب در 19بهمن امسال، به سان آب سردی بود که بر سر بدخواهان این ملت فرو ریخت و خواب‌ شیطانی‌شان را به‌ هم‌زد. بی‌گمان، همان‌گونه که رهبر فرزانه انقلاب خطاب به دشمنان شرافت ایران تصریح کردند «ان‌شاءالله در 22 بهمن، ملّت ایران نشان خواهد داد که کسی که ملّت ایران را بخواهد تحقیر کند، با ضربه‌ متقابل ملّت ایران مواجه خواهد شد.»

نویسنده: مرتضی میبدی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.