Skip to Content

بخشدار مرکزی میبد:


نخستین جلسه کمیته گردشگری شهرستان با حضور محمد شیبانی بخشدار مرکزی و نمایندگان دستگاه‌ها و تعدادی از فعالین حوزه گردشگری برگزار شد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، محمد شیبانی در این جلسه با اشاره به سهم بالای بخش گردشگری در ایجاد و توزیع عادلانه ثروت در کشورهای توسعه‌یافته گفت: صنعت گردشگری نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و توسعه متوازن و پایدار دارد.

شیبانی با تأکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت خود جهت معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرستان میبد در ابعاد داخلی و خارجی به هم‌وطنان و جهانیان استفاده نماییم گفت: اگر جاذبه‌های بکر گردشگری شهرستان میبد به شایستگی معرفی شود؛ شهرستان میبد در کمترین زمان، به یکی از شهرهای منحصربه‌فرد گردشگری جهانی بدل خواهد شد.

بخشدار مرکزی میبد خاطرنشان کرد: فرهنگ غنی و میراث تاریخی و بافت کم‌نظیر باستانی از خشت خام نخستین مواد اولیه به‌کاررفته در ساخت‌وساز دست بشر و قدمت آن در کویر مرکزی ایران، ظرفیت کم‌نظیری است که پژواک آن طولی نخواهد کشید در جهان طنین‌انداز شود.

عضو شورای شهرمیبد نیز در این جلسه از آمادگی مجموعه شورای شهر و شهرداری میبد جهت تسهیل و خدمات‌رسانی در امر گردشگری خبرداد و گفت: اعضای شورای شهرمیبد نسبت به پتانسیل‌های گردشگری شهرستان آگاهی کامل دارند.

انسیه فلاح افزود: این اعتقاد در شورا وجود دارد که گردشگری به‌عنوان یک صنعت پاک می‌تواند یکی از چرخ‌های توسعه شهرستان باشد.

 در پایان این جلسه رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میبد گزارشی از اقدامات انجام‌شده در مرمت و بهسازی و حفظ ارزش‌های تاریخی و گردشگری میبد ارائه کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.