Skip to Content

مسابقه‌ای با بلیط ۴۰ هزار دلاری و ۳۰۰ میلیون دلار جایزه نقدی

گران‌ترین نبرد تاریخ ورزش جهان/ بوکسورها رکورد مسی و رونالدو را شکستند!


حساس‌ترین و شاید پرتماشاگرترین نبرد رزمی تاریخ ورزش که در شهر لاس‌وگاس پایتخت ایالت نوادا برگزارشد، به سود مشت‌زن آمریکایی به پایان رسید.

به گزارش میبد خبر، این مسابقه به دلیل جایزه ۳۰۰ میلیون دلاری آن، گران ترین مسابقه تاریخ بوکس لقب گرفته است. از این مسابقه می‌ودر ۱۸۰ میلیون دلار و پاکیائو ۱۲۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند. یعنی این دو در عرض دو ساعت بیش از درآمد سالیانه رونالدو و مسی را کسب کردند!

به گزارش جهان، فلوید می ودر، بوکسور بدون شکست آمریکایی و مانی پاکیائو بامداد امروز در لاس وگاس برابر هم به میدان رفتند تا دیدار قرن را برگزار کنند؛ دیداری که بیش از سه سال برای برگزاری آن برنامه‌ریزی شده بود.


در این مبارزه که در وزن ۶۷ کیلوگرم برگزار شد و ۱۲ راند هم به طول انجامید، می‌ودر ۳۸ ساله بر حریف ۳۶ ساله فیلیپنی خود چیره شد و رکورد قهرمان ۳۸ ساله یازده دوره جهان در پنج دسته مختلف به عدد ۴۸ رسید.

در شرایطی که اکثر راندهای این مسابقه را پاکیائو حمله می‌کرد، اما می‌ودر با امتیازهای ۱۱۲-۱۱۶، ۱۱۲-۱۱۶ و ۱۱۰-۱۱۸ از سوی سه داور برنده اعلام شد تا مشت‌زن ۳۸ ساله آمریکایی، حریف فیلیپینی خود را شکست دهد.

این نبرد میان دو مشت‌زن سبک‌وزن و کوتاه‌قد (نسبت به سایر ورزشکاران) بود که البته پیش‌بینی‌ها هم مبنی بر آن بود که جانب آمریکایی پیروز خواهد شد.

دیدار فوق از ساعت حدود پنج بامداد در شهر لاس‌وگاس پایتخت ایالت نوادا در غرب آمریکا برگزار شد.


جالب این که از این مسابقه می‌ودر ۱۸۰ میلیون دلار و پاکیائو ۱۲۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند. یعنی این دو در عرض دو ساعت بیش از درآمد سالیانه رونالدو و مسی را کسب کردند!

در ضمن بسیاری از هنرپیشه‌های هالیوود و ستارگان موسیقی نیز از تماشاگران حاضر در محل مسابقه بودند.

همچنین از این مبارزه چهره‌های سرشناس دنیای ورزش و هنر آمریکا از جمله آندره آغاسی، جاستین ببیبر، رابرت دو نیرو دیدن کردند.

بلیت های این مبارزه که از آن به عنوان مبارزه قرن بوکس یاد شده است از ۱۵۰۰ دلار تا ۷۵۰۰ دلار به فروش رفت. قیمت این بلیت ها در بازار سیاه تا ۴۰ هزار دلار و حتی بیشتر هم رسیده بود.

حساسیت این دیدار به قدری بود که بلیت‌های این رویداد بزرگ کمتر از سی ثانیه به صورت اینترنتی به فروش رفته بود!

لاس‌وگاس شهری است که برای ولخرجی و زندگی افراد مرفه ساخته شده است.

در حاشیه دیدار قرن

می‌ودر تاکنون ۱۳ مسابقه خود –می ودرازز جمله ۱۰ مسابقه پیاپی قبلی را - نیز در سالن «ام جی ام گرند» لاس‌وگاس برگزار کرده است. پاکیائو نیز ۱۱ بار در همین سالن مبارزه کرده و یکی از دو تساوی و سه شکست از پنج شکست وی در همین سالن رقم خورده است.

می‌ودر آمریکایی، پردرآمدترین ورزشکار جهان است. او پیشتر برای تنها یک مسابقه، ۱۰۵ میلیون دلار دریافت کرده بود.

 بوکسور ۳۷ ساله فیلیپینی، غیر از ورزش، در سیاست و هنر هم دستی بر آتش دارد. او اخیرا و در آستانه رقابت تاریخی‌اش با می‌ودر آمریکایی، ترانه‌ای را سروده و اجرا کرده است که در آن مضامین قهرمانی و ملی‌گرایانه موج می‌زند. در بخشی از این ترانه، او می‌گوید که برای زادگاهش فیلیپین مسابقه می‌دهد.

 حریف آمریکایی اما زندگی متفاوتی دارد. او علاقه شدیدی به لوکس زندگی کردن و نمایش و حتی پز دادن این سبک زندگی دارد. او چندین بار عکس‌هایی از خود منتشر کرد، در حالی که مقدار زیادی پول نقد را در برابر خود چیده بود. یک بار زیر یکی از این عکس‌ها نوشت: حالا با این همه پول چه‌کار کنم؟!

 می‌ودر گاراژی دارد که تقریبا به اندازه خودش شهرت دارد و خودروهای شخصی‌اش را در آن نگهداری می‌کند. این گاراژ، کلکسیونی از خودرو‌های لوکس شامل بوگاتی ویرون، لامبورگینی، فراری، مرسدس بنز، رولز رویس، بنتلی و … است. مجموع ارزش خودروهای می‌ودر، بیش از ۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

جالب این که وزارت انرژی فیلیپین به ساکنان منطقه مترومانیلا گفته که به منظور عدم قطع برق در این ناحیه شلوغ در هنگام پخش مسابقه یاد شده، یخچال‌ها و کولر‌های خود را خاموش کنند.

وزارت فرهنگ فیلیپین هم بیش از ۲۰ مانیتور بزرگ در ابعاد ۲۰۰ اینچ در اماکن عمومی مثل پارک‌ها قرار داده است تا مردم در حال گذر هم بتوانند دیدار حساس بزرگترین قهرمان ملی تاریخ ورزش این کشور را ببینند.

حرفهای دو بوکسور پس از نبرد
  
 می‌ودر پس از پیروزی در این مسابقه گفت: تمامی 47 مبارزه‌ای که قبل از این بازی انجام داده بودم نقش اساسی در پیروزی‌ام داشتند. من اشتیاق شدیدی برای برنده شدن در تمام مسابقات را دارم. پاکیائو، قهرمان واقعی است و ما هر دو در بهترین شرایط خود هستیم. می‌دانستم که در این مسابقه ضرباتی را هم دریافت خواهم کرد اما هوشمندانه مسابقه دادم. 
 
پاکیائو نیز درباره شکست خود گفت: این مسابقه خوب بود. فکر می‌کردم که می‌برم. او واقعا کار خاصی نکرد. مساله جثه و هیکل بزرگ‌تر نبود. من سخت‌تر از او مبارزه کردم. در حال‌ حاضر به تعطیلات می‌روم تا ببینم بعد از آن چه پیش می‌آید.

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.