Skip to Content

سرانجام کی‌روش در تیم ملی چه خواهد شد؟

کی‌روش رفتنی است یا ماندنی؟! /همه سر کاریم؟! +فیلم


در آخرین روزهای سال گذشته بود که اختلاف بین دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال و مربی پرتغالی بالا گرفت.

به گزارش یزد رسا، در آخرین روزهای سال گذشته بود که اختلاف بین دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال و مربی پرتغالی بالا گرفت.

کار به جایی رسید که "کارلوس کی‌روش" دو بازی تدارکاتی تیم ملی در تعطیلات نوروز را پایان کار خود دانست.

اما بعد از این دو بازی کی‌روش به تهران بازگشت، حال جای سوال اینجاست که بالاخره تکلیف تیم ملی چه خواهد شد؟ کی‌روش می‌ماند یا قصد رفتن دارد؟

 

 

سرانجام کی‌روش در تیم ملی چه خواهد شد؟/ همه سر کاریم؟!
 
 
هر چند هنوز رفتن کی روش قطعی نیست اما به اعتقاد نگارنده همه ما سرکاریم و بزودی برای ماندن کی روش جشن هم می گیریم! ...
 

مسعود پاشنا: سرمربی پرتغالی تیم ملی پیش از اردوی تیم ملی در اروپا و در آخرین روزهای سال ۹۳ با حضور در سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، تقویم کامل تیم ملی تا سال ۲۰۱۸ را ارائه کرد تا در برنامه های این سازمان برای برنامه ریزی فصول بعدی لیگ برتر لحاظ شود و این موضوع نشان می دهد شاید تمام این برنامه ها و فرضیه هایی که برای خداحافظی کی روش مطرح شد، از همان ابتدا بی اساس و بی پایه بوده و اصولا گویا قرار نیست رفتنی از سوی کی روش در کار باشد و او همچنان در فوتبال ایران ماندگار خواهد بود!؟

مارکار آقاجانیان دستیار ایرانی کارلوس کی روش می گوید شاید در این چند روز اتفاق دیگری بیفتد و مربی پرتغالی در ایران بماند!.

دستیار ایرانی که همیشه کنار این مربی حضور داشته و حالا یکی از ارکان اصلی کادرفنی تیم ملی است ، می گوید هنوز از ادامه همکاری مرد پرتغالی با تیم ملی ناامید نشده است. او در این باره در یک برنامه رادیویی شبکه ورزش گفت:«راستش هنوز جدایی او قطعی نیست. کارلوس به ایران برگشته و به دنبال صحبت با مسئولان است. یکسری مشکلاتی وجود دارد که اگر آنها را مسئولان ما حل کنند ، می توان امید داشت که او بماند.»

درحالی که اسدی هنوز حتی یک مصاحبه رسمی درباره جزئیات جلسه نداشته و چیزی از گفته هایش را به طور رسمی بروز نداده است. 

شنیدیم که قرارداد ۴ ساله این مربی بیش از ۶۰ میلیارد تومان هزینه دارد که با اضافه شدن رقم اردوها و ... نجومی می شود. 

کارلوس کی روش در فوتبال ایران ماند و به کارش ادامه داد و با تیم ملی به جام ملت ها هم رفت اما نتیجه ای که در استرالیا به دست آمد هت تریک ناکامی تیم ملی در قاره کهن به مانند دو دوره قبلی بود، با این حال کی روش دوباره به ایران بازگشت تا کارش را ادامه دهد اما این بار با شرایطی بسیار متفاوت.

کی روش غرامت مي خواهد!

کارلوس کی روش پیش از اردوي نوروز با کفاشيان حرف آخر را زد. اينکه تفاهم کنند و جدا شوند بدون این که طرفین غرامتی دریافت کنند. ولی الان گفته می شود که منظور وی اين بود که با تفاهم، رقمي را بگيرد و برود. اما طبعا کفاشيان قصد ندارد پولي به مربي پرتغالي بپردازد..

 کی روش پرتوقع که به لطف برخی رسانه های همسو به خوبی حمایت می شود از فدراسيون درخواست کرد ۴ ماه دستمزدش را پرداخت کند که در ایران هم حضور نداشت!

البته شنیده می شود که بزرگترین دغدغه فدراسیون فوتبال در روزهای ابتدایی سال جدید جدایی کی‌روش نیست، بلکه پیدا کردن جانشینی است که بتواند جای خالی وی را پر کند و کارنامه‌اش هم قابل قبول باشد.
هر چند تکلیف کی‌روش هنوز مشخص نیست، در واقع نمی توان با قاطعیت از جدایی کی روش هنوز حرفی زد. دلیل این جدایی اما بیش و پیش از اینکه خود کی روش، درگیری لفظی‌اش با اسدی یا قیمت بالای او باشد این است که جانشینی در حد و اندازه او وجود ندارد.

به هر شکل فدراسیون فوتبال درحال بررسی تمامی گزینه های خودش است تا به بهترین نتیجه ممکن برسد و البته تا زمانی که مخالفت‌های خاص با کی روش وجود داشته باشد هرگز نمی توان کی‌روش را هم بهترین انتخاب دانست، چرا که مشکلات همچنان در این مسیر ادامه خواهد داشت و یک دلی ملت و دولت در مورد کی روش بعید است که به صورت دو طرفه به وجود بیاید.

در ضمن مشکل دیگر فدراسیون این است که در میان مربیان داخلی کسی که کارنامه ای با افتخار بین المللی داشته باشد اصلا وجود ندارد ! به هرحال باید پرسید آیا این شایعه ها با منبع هایی نامعلوم آیا فضایی است برای رصد کردن افکار عمومی ؟

بحث ماندن یا رفتن کی روش بحث داغ فوتبال کشورمان است ، هر چند هنوز رفتن کی روش قطعی نیست و به اعتقاد نگارنده همه ما سرکاریم و بزودی برای ماندن کی روش جشن هم می گیریم !؟

به هر روی آنچه مسلم است یک سری که ازرفتن کی روش منافعشان از دست می رود هر روز آه و فغان سر می دهند ...
روز و یا شبی نیست که مصاحبه رنگارنگ کی روش از تلویزیون پخش نشود !؟ جالب این که در برنامه هایی که ربطی به ورزش هم ندارد از کی روش دعوت می شود تا مصاحبه ای با آنها داشته باشد .

این پرتغالی هم که مصاحبه کننده قهاری ست با کمک برخی رسانه ها همیشه مظلومانه با احساسات مردم بازی می کند و انگار که چندین قهرمانی برای ایران به دست آورده است !؟ 

البته در این که کی روش مربی بزرگی ست شکی نیست ولی کسی می داند که قرارداد وی چقدر است ؟! آیا قرارداد وی یکی از بزرگترین قراردادهای بزرگ فوتبال دنیا نیست ؟ 

آیا به اندازه قراردادش به فوتبال ما کمک کرد ؟ آیا بازیکنانی مانند سید جلال حسینی، صادقیان و حتی آندو با توجه به سن و سالشان در جام جهانی آینده می توانند بازی کنند ؟

آیا بهتر نبود و نیست که نیمی از هزینه های ۶۰ میلیاردی صرف تیمهای پایه شود و اردوهای مشترک با کشورهای بزرگ فوتبال دنیا از جمله برزیل و آرژانتین که اتفاقا هر دو کشور رابطه سیاسی مناسبی با ایران دارند برگزارشود و از ریشه فوتبال ما تقویت و درست شود ...

همان شیوه ای که رشته والیبال رفت و الان در جهان جولان می دهد...

 

دانلود فیلم

انتهای پیام/عLoading the player...رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.