Skip to Content

شوک بزرگ در آخرين روز سال

کی‌روش:از مردم عذرمی‌‌خواهم،خداحافظ/چرا کی‌روش از تیم ملی جدا شد؟


سال ۹۳ در روزهای آخر خبری تلخ برای فوتبالی ها دارد کارلوس کی‌روش از تیم ملی می‌رود چرا این اتفاق افتاد؟

به گزارش میبد خبر؛ همه چیز از جلسه کارلوس کی روش با دبیرکل فدراسیون فوتبال شروع شد ، جلسه ای که در آن اسدی نارضایتی بخشی از منتقدین را به کی روش انتقال داده است. چیزهایی درباره میانگین سنی تیم ملی یا شکل بازی و البته شکست جام ملتها ؛ انتقادهایی که حال کی روش را آنقدر دگرگون کرد که در مصاحبه آن شب خود تا مرز گریه پیش رفت و اگر تلنگر آرین قاسمی و فشار بازوی سرمربی نبود، اشک صورت او را در بر می گرفت .
 
 

آغاز اختلافات و اعلان جنگ

پارسینه نوشت:پس از آن کارلوس کی روش که خود را بازیافته مصاحبه تندی علیه اسدی انجام داد، و لیست بازیکینان مورد نیاز برای دو بازی دوستانه شیلی و سوئد را منتشر کرد که همان طور که انتظار می رفت نام جهانبخش و سردار آزمون کماکان در لیست دیده می شد.

کی روش در ادامه به بیان مطالبی از مدیر تیم های امید پرداخت و اینطور کاشانی را معرفی کرده که او اهل کادو دادن و برگزاری مراسم های خاص و شام دادن است و عوامل و گروه های خاصی پشت سر خود دارد که همیشه از وی حمایت می کنند.

به عقیده کی روش کاشانی یکی از دو جبهه ای است که علیه وی به فعالیت مشغولند و کمپین ضدکی روش را تشکیل داده اند.
 


حمایت کفاشیان از تیم امید و تعین تکلیف خاکپور برای کی روش

با حمایت کفاشیان از تیم امید و که برای کی روش به نوعی جانب داری از اسدی و کاشانی نیز محسوب می شد ، کی روش در مصاحبه ای اعلام کرد همه می دانند دغدغه من تمام تیم های ملی است. بار دیگر شفاف اعلام می کنم هیچ کس به اندازه من در کشور بزرگ ایران آرزوی موفقیت تیم ملی را ندارد. من فکر می کنم اگر کفاشیان با توجه به منافع تیم ملی این حرف را زده که اولویت با تیم امید است و استعفای من مهم نیست افتخار می کنم رییس فدراسیون مرا اخراج کند.

کار به آنجا کشید که خاکپور سرمربی تیم امید در اظهار نظری جالب گفت : کی‌روش برای قطع همکاری با تیم‌ملی مختار است .
 


استعفای کی روش

در ادامه کار به آنجا رسید که کی روش امروز استعفای خود را اعلام کرد و در مصاحبه ای گفت : شما نمی‌توانید بگویید من نمی‌خواستم به این مسیر ادامه دهم این جدایی را من نمی‌خواستم و در فکرش هم نبودم و در اختیار و تصمیم من هم نبوده و حتی موضوعی نبوده که رئیسم بخواهد اما متأسفانه طرفین با فشارهای زیادی که آمد اجباراً این توافق را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که تکلیف خواسته مردم که او را می‌خواستند چه می‌شود، گفت: این سؤال را از کسی بپرسید که به ما فشار آورد تا این کار را انجام دهیم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که آیا منظور او وزیر ورزش است، گفت: باز هم می‌گویم از کسی بپرسید که به ما فشار آورد تا کنار برویم، نمی‌خواهم در این رابطه بیش از این صحبت کنم.
 


قبول استعفای کی روش ، توسط کفاشیان

علی کفاشیان در خصوص جدایی سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: کی‌روش بعد از دو بازی دوستانه با تیم‌های شیلی و سوئد دیگر سرمربی ایران نیست.

کفاشیان در پاسخ به این سؤال که آیا وی پس از انجام این دیدارها به ایران بازمی‌گردد، گفت: بله، کی‌روش برای تسویه‌حساب و صحبت‌های نهایی به ایران باز خواهد گشت.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی فوتبال گفت: باید در این رابطه فکر کنیم و سپس مذاکره کنیم مربی بعدی را با توجه به اینکه مسابقات مقدماتی جام جهانی نزدیک است باید زودتر انتخاب کنیم.

کفاشیان درباره صحبت‌های وزیر ورزش گفت: صحبت‌های وزیر را کامل شنیدم و گویا کی‌روش هم این صحبت‌ها را به صورت کامل شنیده است و اطلاعات کاملی در این خصوص داشت.
 
 
 

کی‌روش: از مردم عذر می‌‌خواهم، خداحافظ

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي خبر کناره گيري قريب الوقوعش از تيم ملي را تاييد کرد.

به گزارش ورزش سه، کی روش به خبرنگار ما گفت: برخلاف میل باطنی تصمیم به جدایی از تیم ملی ایران گرفته ام. با توجه به اینکه فشارهایی از طرف یک فرد وجود دارد، امروز به این نتیجه رسیدیم که از شغل خودم در ایران کنار بکشم.

او با عذرخواهی از مردم ایران افزود: من با ناراحتی و برخلاف علاقه این تصمیم را گرفته ام و از مردم عذر می خواهم که عید شان را با این خبر خراب می کنم. من به خاطر آنها و رییس فدراسیون این در این دو بازی هم سرمربی تیم ملی خواهم بود و سپس از همه خداحافظی می کنم.

 

 

کی‌روش: توافق کردیم صلح‌آمیز از هم جدا شویم/ خداحافظی را نمی‌خواستم و در اختیار من و کفاشیان نبود، شرمنده مردم شدم/همه می‌دانند که چه کسی و به خاطر چه چیزی برای جدایی به ما فشار آورد!


سرمربی پرتغالی از وداع با تیم ملی فوتبال کشورمان خبر داد و گفت: توافق کردیم صلح‌آمیز جدا شویم و این خداحافظی را من نمی‌خواستم.

به گزارش فارس، کارلوس کی‌روش پس از جلسه با کفاشیان درباره جدایی از تیم ملی فوتبال گفت: این موضوع صحت دارد اما پاسخگویی در این‌باره را به کفاشیان واگذار می‌کنم.

وی افزود: با جلسه‌ای که با رئیس داشتم پس از جلسه طرفین موافقت کردیم که به صورت صلح‌آمیز از هم جدا شویم.

کی‌روش گفت: شما نمی‌توانید بگویید من نمی‌‌خواستم به این مسیر ادامه دهم این جدایی را من نمی‌‌خواستم و در فکرش هم نبودم و در اختیار و تصمیم من هم نبوده و حتی موضوعی نبوده که رئیسم بخواهد اما متأسفانه طرفین با فشارهای زیادی که آمد اجباراً این توافق را انجام می‌دهند.

سرمربی تیم ملی افزود: با فشاری که روی ما بود این توافق را کردیم و این برخلاف آرزوها و خواسته‌های ما است و در واقع هم شما و هم همه مردم می‌دانند که چه کسی و به خاطر چه چیزی این کار را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این سؤال که تکلیف خواسته مردم که او را می‌خواستند چه می‌شود، گفت: این سؤال را از کسی بپرسید که به ما فشار آورد تا این کار را انجام دهیم.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که آیا منظور او وزیر ورزش است، گفت: باز هم می‌گویم از کسی بپرسید که به ما فشار آورد تا کنار برویم، نمی‌خواهم در این رابطه بیش از این صحبت کنم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که آیا از بابت این جدایی دو طرف به هم غرامتی خواهند پرداخت گفت: دوستی بین من و کفاشیان وجود دارد در نهایت به جایی رسیدیم که این موضوع را محترمانه و صلح‌آمیز برطرف کنیم. در واقع از اینکه این اتفاق می‌افتد احساس بدی دارم چرا که این موضوع برخلاف افکار و انتظاراتم بوده و است.

وی خاطرنشان کرد: شرمنده مردم شدم. اگر با شنیدن این خبر نوروزشان خراب شد، بدانند که این جدایی خارج از خواسته قلبی من و رئیس فدراسیون فوتبال بود.

 

کفاشیان: بعد از این دو بازی، کی‌روش می‌رود

رئيس فدراسيون فوتبال مي گويد بعد از دو بازي پيش رو، کي روش خواهد رفت و به سرعت مربي جديد جايگزين او خواهد شد.

به گزارش ورزش سه، علی کفاشیان در خصوص صحبتهای مطرح شده راجع به جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی فوتبال ایران گفت: کی‌روش بعد از دو بازی دوستانه با تیم‌های شیلی و سوئد دیگر سرمربی ایران نخواهد بود.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در خصوص تعامل تیم امید و تیم ملی گفت: هماهنگی‌های کامل برای حضور جهانبخش و سردار آزمون در تیم ملی امید انجام شده است و با آقای کی روش هم راجع به این مسئله به توافق رسیده بودیم.

وی در رابطه با بازگشت کی روش پس از دو بازی پیش رو، به ایران، گفت: بله، حتما کارلوس کی‌روش به ایران باز خواهد گشت چون تسویه‌حساب کامل ایشان و صحبت‌های نهایی با وی باید انجام بگیرد.

کفاشیان درباره انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی فوتبال گفت: باید در این رابطه فکر کنیم و سپس مذاکره کنیم مربی بعدی را با توجه به اینکه مسابقات مقدماتی جام جهانی نزدیک است باید زودتر انتخاب کنیم.

وی در خصوص صحبت‌های وزیر ورزش گفت: صحبت‌های وزیر را کامل شنیدم و گویا کی‌روش هم این صحبت‌ها را به صورت کامل شنیده است و اطلاعات کاملی در این خصوص داشت.

انتهای پیام/ع
 




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.