Skip to Content

نقوی شهردار میبد:

کنگره‌ شعر محمد(ص) فرصتی برای عرض ارادت اهل قلم به ساحت مقدس جان جهان است


نقوی طی دیدار با دکتر پهلوانیان مدیرکل صداسیمای استان از برگزاری کنگره شعر محمد(ص) به صورت منطقه ای شامل استان های یزد، اصفهان و کرمان خبر داد.

به گزارش میبدخبر، علیرضا نقوی ضمن محکوم کردن اهانت و گستاخی به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص)، در خصوص برگزاری کنگره شعر محمد(ص) گفت: علیرغم گستاخی و اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد(ص)، ما شاهد سکوت معنادار رسانه های مدعی آزادی بیان بودیم و با هدف پاسخ به این گستاخی، طرح برگزاری کنگره شعر محمد(ص) با نظر مساعد و حمایت آیت الله اعرافی کلید خورد.
وی افزود: امسال کنگره شعر محمد(ص) به صورت منطقه ای شامل استان های یزد، اصفهان و کرمان برگزار می گردد و  دبیرخانه این کنگره در میبد مستقر می باشد.
شهردار میبد با بیان اینکه در صورت فروکش کردن تب مبتلایان به ویروس کرونا، می توانیم از چهره و شخصیت های مطرح کشوری برای حضور دراین مراسم دعوت کنیم، افزود: کنگره‌ی شعر محمد(ص) فرصتی برای عرض ارادت اهل قلم به ساحت مقدس جان جهان است که امیدواریم شاهد حضور پررنگ شاعران و علاقمندان و ارسال آثار آنان به این کنگره باشیم و بتوانیم سال آینده این کنگره را در گستره کشوری برگزار کنیم.
نقوی به ضرورت عقد تفاهم نامه فرهنگی بین شهرداری میبد و صدا سیمای استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت مباحث فرهنگی بخصوص در حوزه های شهری که غفلت و عدم آگاهی شهروندان حتی باعث تغییر کالبد شهری درآینده خواهد شد،  امیدواریم بعد از تصویب مفاد تفاهم نامه در صحن شورای اسلامی شهر میبد بتوانیم طی  این تفاهم نامه در راستای فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و تولید محتوا با موضوعات مختلفی نظیر ساخت و سازهای غیرمجاز، رعایت حقوق شهروندی، حفظ اموال بیت المال، نظافت شهری و ... گام موثر برداریم.
وی درخصوص ضرورت و اهمیت معرفی میبد بعنوان شهری تاریخی و جهانی به هموطنان گفت: میبد شهری تاریخی با قدمتی به بلندای تاریخ است و قریب به 2 است که جزء 14 شهر جهانی صنایع دستی کشور است و علاوه براین، میبد دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فوق العاده در زمینه صنعت کاشی و سرامیک، گردشگری و... می باشد با توجه به اهمیت معرفی این کهن شهر، نماهنگ های کوتاه از آثار تاریخی، ابنیه ها و ... از میبد تهیه شده که از شبکه های افق، ifilm  فارسی، عربی و انگلیسی و... پخش خواهد شد که در صورت صلاحدید در کنداکتور شبکه استانی گنجانده و با رایزنی با مسئولین در تهران از شبکه های مختلف پخش گردد.
نقوی افزود: 38 شهر و روستای جهان در زمینه صنایع دستی، جهانی هستند که از این تعداد 12 شهر و 2روستا، در ایران می باشد که این باعث مباهات است و میبد بعنوان شهر جهانی زیلو، بزودی میزبان 14 شهردار و دهیار شهرها و روستای جهانی ایران هستیم و این دیدار با هدف شبکه سازی این شهرها در راستای معرفی و فروش آثار و صنایع دستی برگزار خواهد شد.
وی از اختصاص یک شماره از ماهنامه شهرداری ها به موضوع شهرهای جهانی با محوریت میبد خبر داد و افزود: با دستور دکتر جمالی نژاد ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مرکز مطالعات سازمان شهرداریهای کشور، یک شماره از ماهنامه شهرداری ها را به موضوع شهرهای جهانی ایران با محوریت میبد اختصاص خواهد داد.
دکتر پهلوانیان ضمن ابراز خرسندی از دغدغه های فرهنگی شهردار میبد گفت: برگزاری کنگره شعر پیامبر اسلام (ص) با توجه به توهین‌ و جسارت مکرری که صورت گرفته، ایده خیلی خوبی است که در حوزه اطلاع رسانی از طریق شبکه استانی و هماهنگی با مدیرکل صداسیمای استان های اصفهان و کرمان در خصوص اطلاع رسانی از هیچ کوششی فروگذار نیستیم.
وی از همکاری کامل جهت برگزاری کنگره در صورت مجازی بودن از شبکه استانی خبر داد و افزود: در صورتی که روند تعداد مبتلایان به بیماری کووید 19 به این منوال باشد بایستی مراسم به صورت مجازی برگزار گردد که در این خصوص همکاری لازم جهت انعکاس محتوا از شبکه استانی را خواهیم داشت.
گفتنی است شاعران و علاقمندان می توانند آثار خود را تا 5 آبان ماه به پست الکترونیکی poem@meybod.r   و یا به ادمین شماره 09037589371 در تمام شبکه های اجتماعی ارسال نمایند.

انتهای پیام/

احسان دست برآورده
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.