Skip to Content

دوم و سوم اردیبهشت امسال

کنفرانس ملی هواشناسی ایران در دانشگاه یزد برگزار می‌شود


کنفرانس ملی هواشناسی ایران با همکاری دانشگاه یزد، انجمن علمی هواشناسی ایران و سازمان هواشناسی کشور در روزهای دوم و سوم اردیبهشت سال جاری در دانشکده فیزیک دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

به گزارش میبد خبر، دبیر اجرایی کنفرانس ملی هواشناسی ایران در مورد اهداف و محورهای این کنفرانس اظهار داشت: محورهای این کنفرانس در زمینه مباحث مربوط به هواشناسی شامل بحث تغییر اقلیم، آلودگی هوا، پیش‌بینی عددی وضع هوا، خشکسالی و پدیده‌های جوی هواشناختی است.

مجید میر رکنی، شرکت‌کنندگان اصلی این کنفرانس را هواشناسان، اقلیم‌شناسان و محققانی از رشته‌های منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست که در ارتباط با پدیده‌های هواشناختی هستند، عنوان کرد و افزود: با برآوردهای انجام شده، حدود 250 نفر در این همایش شرکت خواهند کرد.

وی بیان کرد: کمیته علمی کنفرانس، 207 مقاله دریافت کرده است که پس از داوری بر روی این مقالات در نهایت 54 مورد مردود، 89 مورد به صورت ارائه پوستر و 64 مورد به صورت ارائه شفاهی پذیرفته شده است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.