Skip to Content

مدیر بیمارستان میبد خبر داد


مدیر بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد اعلام کرد: بیماری کرونا در شهرستان میبد کنترل شده و اکنون در مرحله مدیریت این بیماری هستیم.

به گزارش میبدخبر، مدیر بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد اعلام کرد: بیماری کرونا در شهرستان میبد کنترل شده و اکنون در مرحله مدیریت این بیماری هستیم.

ذبیح الله برجسته خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمار ورودی بیمارستان  ما نسبت به یک ماه قبل بسیار پایین تر آمده  و از حدود ۱۱۶ بستری در ماه قبل به حدود ۴۰ نفر رسیده است.

این مقام مسئول افزود: زمانی ظرفیت نخستین نقاهتگاه میبد تکمیل شد ولی خوشبختانه آمار افراد بستری در این نقاهتگاه نیز کاهش یافته و انشاالله اصلاً از نقاهتگاه دوم استفاده نشود.

وی اضافه کرد: به شرط همراهی مردم و رعایت نکات بهداشتی امیدوارم هستیم که تمامی بیماران نقاهتگاه اول نیز تا یک هفته آینده ترخیص شده و این نقاهتگاه هم به طور کل تعطیل شود.

وی تاکید کرد: محلات فیروزآباد، کاظمیه و شهرک امام جعفر صادق(ع) سه نقطه از میبد هستند که بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده اند.

برجسته در پاسخ به سوالی در مورد منشا این بیماری در میبد نیز گفت: نمی توان علت اولیه این بیماری را به صورت صد در صد و قاطع تعیین کرد اما به هر جهت یک نفر این بیماری را از خارج شهرستان به میبد انتقال داده است.

وی با اشاره به از سرگیری فعالیت اصناف گفت: با توجه به آغاز مجدد فعالیت کسب و کار ها باید نکاتی مثل شست و شوی مکرر دست ها و رعایت فاصله یک و نیم متری حتما رعایت شود تا شاهد موج دوم شیوع کرونا نباشیم.

مدیر بیمارستان میبد تاکید کرد: متاسفانه از کودک دو ماهه تا سه ساله و هشت ساله نیز ه کرونا مبتلا شده اند زیرا همه فکر می کنند که بچه ها درگیر این بیماری نمی شوند.

برجسته در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که گمان می کنند به کرونا دچار شده اند باید به مراکز درمانی مراجعه کنند یا خیر نیز بیان داشت: تاکید من بر این است که اگر کسی احساس بیماری دارد حتما به یکی از مراکز درمانی مراجعه کند. بیماری فرد در این مراکز ارزیابی می‌شود و در صورت نیاز آزمایش و سی تی اسکن انجام می شود. تمام این مراحل در شرایط ایمن و استاندارد انجام شده و شهروندان به هیچ وجه نباید نگران مراجعه به مراکز درمانی باشند.

این مقام مسئول اعلام کرد: تا کنون موردی نداشتم که فردی به علت بیماری به بیمارستان مراجعه کرده  و در آنجا به کرونا مبتلا شده باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.