Skip to Content

در جشن گلریزان صورت گرفت:

کمک 860 میلیون ریالی خیرین میبد، برای آزادسازی زندانیان مالی


جشن گلریزان با حضور فرماندارمیبد، امام‌جمعه موقت، مدیرعامل ستاد دیه استان، رئیس زندان اردکان و جمعی از مسئولین و خیرین در سالن کنفرانس فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش میبدخبر، مديرعامل ستاد ديه استان اين مراسم اظهار داشت: در حال حاضر 122 نفر محکوم مالی در زندان‌های استان بسر می‌برند که برای آزادی آن‌ها 13 میلیارد تومان پول نیازاست.

اسلام افشون با اشاره به سهم میبد در میان این افراد گفت: در حال حاضر شهرستان میبد 4 محکوم مالی در زندان‌های استان دارد که 2 نفر تصادفی، یک نفر مالی و یک نفر مهریه است که برای آزادی آن‌ها 540 میلیون تومان پول نیاز است.

وی افزود: ستاد دیه استان هم از سال 83 تابه‌حال 880 زندانی را با کمک کمیته صلح و سازش از زندان‌های استان آزادکرده است.

فرماندارمیبد دراین مراسم نیز، بابیان اینکه انفاق و دستگیری از نیازمندان ریشه در اسلام دارد؛ به فرهنگ‌سازی در ترویج فرهنگ همدلی و هم‌زبانی در رفع مشکلات نیازمندان جامعه تأکید کرد.

حسین فلاح با تأکید بر اینکه جشن گلریزان بهانه‌ای‌ برای حس همدردی در جامعه است گفت: ما امروز اینجا جمع شده‌ایم تا تلنگری باشد که اگر خانواده‌ای‌ ناخواسته گرفتار زندان شده است و کانون خانواده او در این روزهای ما مبارک رمضان سرد است را با کمک‌های انسان دوستانه گرم‌کنیم و این زندانی مالی را به آغوش خانواده خودش برگردانیم.

وی بابیان اینکه یکی از مشکلات مسائل مالی همین بی‌توجهی به رعایت قانون راهنمایی و رانندگی، عدم گواهینامه و بی‌توجهی به بیمه‌نامه است گفت: هرسال عده زیادی به همین دلیل روانه زندان‌ها می‌شوند که نیاز به فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی دارد.

در این مراسم خیرین شهرستان میبد 86 میلیون تومان به‌صورت نقد برای آزادی زندانیان مالی کمک کردند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.