Skip to Content

بنی آدم اعضای یکدیگرند؛

کمک 840 میلیون ریالی اهالی محله‌اي در میبد برای یک كودك بيمار


اهالی یک محله در شهرستان میبد با جمع‌آوری فطریه‌های خود، هزینه‌ی درمان دو بیمار نيازمند از اهالي محله‌ي خود را پرداخت کردند .

به گزارش میبد خبر، چه زیباست تفسیر دست‌گیری و کمک کردن به دیگران و به واقع «بنی آدم اعضای یکدیگرند» را نه تنها در جمله بلکه در معنا تفسیر کردن، شاید در سخت‌ترین شرایط زندگی و هنگامی که کوه مشکلات کمر انسان را خم می‌کند، هیچ چیزي بهتر از همراهی مردمانی از جنس خدا  در ماه مهمانی خدا نباشد تا اين مسیر پر تلاطم را هموار کند .

ماجرا به دنبال اطلاع یافتن اهالی محله «شهیدیه» شهرستان میبد از نیاز خانواده «زهرا» دختر بچه‌ي 9 ساله‌اي که در سانحه تصادف از ناحیه پا دچار قطع عضو شده بود، آغاز مي‌شود.

اهالي پس از اطلاع از هزینه‌ي درمان «زهرا» و با توجه به وضعيت نامساعد مالي خانواده‌ي وي، در حرکتی خودجوش و خداپسندانه از طريق فضای مجازی و يكي از موسسات خيريه شهرستان، تنها در چند روز توانستند مبلغي باور نکردنی يعني 845 میلیون و 789 هزار ریال جمع‌آوری كنند.

به گفته دست اندرکاران  این اقدام خداپسندانه، در حالي كه حادثه همزمان با شب‌های قدر اتفاق ‌افتاد ولي به همت اهالي همزمان با روز عید سعید فطر، هزینه کامل درمان اين کودک تامين شد و علاوه بر اين نيز مبلغ 42 میلیون ریال از عواید جمع شده نيز به یکی دیگر از نیازمندان این منطقه اختصاص داده شد.

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.