Skip to Contentکارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد با اشاره به خشکسالی‌های پی در پی و کمبود بارش‌ها گفت: استان یزد 42 درصد کمبود بارندگی دارد.

به گزارش میبد خبر،  کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد اظهار داشت: با وجود بارش‌هایی که در فصل بهار در استان یزد شاهد بودیم، متاسفانه همه شهرستان‌های استان در وضعیت خشکسالی قرار دارند.

وی با بیان اینکه تنها دو شهرستان بیشترین بارش را داشته‌اند، ادامه داد: خاتم و بهاباد در میان شهرستان‌های استان بیشترین بارش‌ها را داشته‌اند اما همچنان با مشکل خشکسالی مواجه هستیم و این بارش‌ها تاثیر چندانی نداشته است.

علی سامانی‌پور به تحلیل وضعیت بارندگی در سال آبی جاری پرداخت و اضافه کرد: بارش‌ها در استان نسبت به مدت مشابه در سال قبل 42 درصد کاهش دارد و نسبت به مدت مشابه در بلند مدت 39 درصد کاهش را نشان می‌دهد که در طول سال‌های گذشته به دلیل کمبود بارش‌ها به این رقم رسیده است.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر در استان جبران کننده کمبود بارش‌ها نبوده است، عنوان کرد: در 12 سال اخیر روند کاهش نزولات جوی در استان را شاهدیم که همچنان این روند ادامه دارد.

سامانی‌پور با اشاره به شرایط حاد یزد و شهرستان‌های استان اظهار داشت: با توجه به پهنه‌بندی خشکسالی سازمان هواشناسی در سطح کشور، متاسفانه استان یزد با خشکسالی بسیار شدید مواجه است.

وی بیان داشت: خشکسالی‌های استان یزد بحرانی و نگران‌کننده شده و مسؤولان استان باید در زمینه مدیریت و مصرف آب برنامه جدی و مؤثری داشته باشند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد گفت: با خروج سامانه بارشی از استان به تدریج دمای هوا نیز افزایش خواهد یافت و روزهای گرمی در پیش خواهد بود.

انتهای پیام/

فارس 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.