Skip to Content


کمبود 42 درصدی بارندگی در استان یزد/ بارش‌های اخیر خشکسالی را جبران نمی‌کند


کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد با اشاره به خشکسالی‌های پی در پی و کمبود بارش‌ها گفت: استان یزد 42 درصد کمبود بارندگی دارد.

به گزارش میبد خبر،  کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد اظهار داشت: با وجود بارش‌هایی که در فصل بهار در استان یزد شاهد بودیم، متاسفانه همه شهرستان‌های استان در وضعیت خشکسالی قرار دارند.

وی با بیان اینکه تنها دو شهرستان بیشترین بارش را داشته‌اند، ادامه داد: خاتم و بهاباد در میان شهرستان‌های استان بیشترین بارش‌ها را داشته‌اند اما همچنان با مشکل خشکسالی مواجه هستیم و این بارش‌ها تاثیر چندانی نداشته است.

علی سامانی‌پور به تحلیل وضعیت بارندگی در سال آبی جاری پرداخت و اضافه کرد: بارش‌ها در استان نسبت به مدت مشابه در سال قبل 42 درصد کاهش دارد و نسبت به مدت مشابه در بلند مدت 39 درصد کاهش را نشان می‌دهد که در طول سال‌های گذشته به دلیل کمبود بارش‌ها به این رقم رسیده است.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر در استان جبران کننده کمبود بارش‌ها نبوده است، عنوان کرد: در 12 سال اخیر روند کاهش نزولات جوی در استان را شاهدیم که همچنان این روند ادامه دارد.

سامانی‌پور با اشاره به شرایط حاد یزد و شهرستان‌های استان اظهار داشت: با توجه به پهنه‌بندی خشکسالی سازمان هواشناسی در سطح کشور، متاسفانه استان یزد با خشکسالی بسیار شدید مواجه است.

وی بیان داشت: خشکسالی‌های استان یزد بحرانی و نگران‌کننده شده و مسؤولان استان باید در زمینه مدیریت و مصرف آب برنامه جدی و مؤثری داشته باشند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان یزد گفت: با خروج سامانه بارشی از استان به تدریج دمای هوا نیز افزایش خواهد یافت و روزهای گرمی در پیش خواهد بود.

انتهای پیام/

فارس 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.