Skip to Content

فرماندار میبد:


فرماندار میبد در خصوص ورزش بانوان و کمبود فضاهای ورزشی برای بانوان با عنوان اینکه از نظر ورزش کمبود فضا نداریم ، گفت : اجرای برنامه چهارشنبه های بانشاط ، فرصت خوبی است که بانوان ما بتوانند از ظرفیتهای موجود استفاده کنند.

به گزارش میبد خبر به نقل از  نقل از بام میبد، حسین فلاح فرماندار شهرستان میبد در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح چهارشنبه های با نشاط ، گفت : اجرای برنامه چهارشنبه های با نشاط که به ابتکار امور بانوان فرمانداری و با همکاری بانوان شهرستان صورت گرفته و قرار است در چهاشنبه های هر هفته اجرا شود ، اتفاق خوبی است که با آن دور همی هایی شکل می گیرد که به ایجاد نشاط اجتماعی کمک می کند و همچنین باعث شکل گرفتن نگاه خوبی در جهت توجه مسئولین ادارات و ارگانها و جامعه ما به جامعه بانوان می شود

وی اظهار امیدواری نمود که مسئولین ادارات در اجرای این برنامه کمک نمایند ، همچنین خود بانوان هم که باید همکاری نموده و با شرکت در فعالیتها و فوق برنامه ها توانمندیهای خود را نشان دهند.

فرماندار میبد در خصوص ورزش بانوان و کمبود فضاهای ورزشی برای بانوان با عنوان اینکه از نظر ورزش کمبود فضا نداریم ، افزود : در بخشنامه ای به ادارات اعلام شد که بانوان کارمند می توانند ، یک ساعت را در بخش ورزش به فعالیت بپردازند ، اما با وجودی که روئسای ادارات هم این مجوز را می دادند ، بانوان کارمند از این برنامه استقبال ننمودند.

وی در ادامه تصریح نمود : انشاالله فرصت خوبی است که بانوان ما بتوانند از ظرفیتهای موجود استفاده کنند.

انیسه فلاح نماینده بانوان و نائب‌رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر میبد نیز با اشاره به نشاط و انگیزشی که در اجرای برنامه ها در این چهارشنبه با نشاط بود و ایجاد انگیزه ای که برای خود وی نیز شده است ، در پرداختن به این گونه فعالیتها ، از خانم خواجه پور به عنوان کارشناس امور بانوان در فرمانداری تشکر نمود و افزود: انشاالله این برنامه ، ادامه ای باشد برای اجرای برنامه هایی که ایجاد شور و نشاط بیشتری می نماید با توجه به پتانسیل های خوبی که در شهر وجود دارد.

وی افزود : در برنامه شورا است که با همت فرمانداری در محلات و نقاط مختلف شهر، چنین مکانهایی در نظر گرفته شود تا بانوان با شور و نشاط در فعالیتها شرکت داشته باشند.

نائب‌رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر میبد از تمام دست اندرکاران اجرای این برنامه چهارشنبه بانشاط با محوریت ورزش صبگاهی تشکر نمود به ویژه از تربیت بدنی با اجراهای خوبی که داشتند و اظهار امیدواری در ادامه دار شدن این برنامه نمود و ادامه آن را نیز در تعامل داشتن همه با هم دانست به خصوص در تعامل با ادارات و ارگانها که با شرکت خودشان در این برنامه انشاالله ادامه دهنده آن باشند.

کبری خواجه پور مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده شهرستان میبد هم در این ارتباط گفت : برنامه چهارشنبه های با نشاط در راستای برنامه هایی است برای مشارکت بیشتر بانوان در فعالیتهایی که در سطح شهرستان برگزار می شود ، این برنامه در تعامل با ادارات آغاز گردیده و ما طی جلساتی که با روئسای ادارات داشتیم ، برنامه های خودشان ارائه نمودند که بر اساس تقویم اجرایی هر اداره ای ، هر کدام از ادارات چهار یا پنج برنامه را در طول سال در طرح برنامه چهارشنبه های بانشاط برای بانوان داشته باشند.

وی افزود : برنامه را با ورزش با توجه به تاثیری که می تواند در رفع دل نگرانی ها ، دل مشغولی ها و همچنین در سلامت افراد جامعه داشته باشد، شروع کرده ایم تا آغاز خوبی نیز باشد برای یک روز بهتر و ره آوردهای خوبی که می تواند در آن روز بدست آید .

خواجه پور ادامه داد : سعی می شود برنامه های دیگری نظیر آموزشی ، فرهنگی ، دینی ، مشاوره ای ، آشپزی ، پزشکی ، همسر داری ، سفره آرایی و هر آنچه می تواند دغدغه های بانوان شهرستان باشد ، در این راستا اجرا شود و ساعت اجرای برنامه نیز در آغازین ساعات روز قرار داده ایم تا دانش آموزان قبل از رفتن به مدرسه ، بانوان شاغل قبل از رفتن به محل کار و بانوان خانه دار قبل از شروع فعالیتهای روزانه خود ، در این برنامه مشارکت داشته باشند ، اما آمادگی این نیز وجود دارد با توجه به استقبال خوبی که بانوان می نمایند ، ساعت اجرای برنامه را تغییر دهیم .

وی خاطر نشان کرد : این برنامه مختص قشر خاصی نیست ، همه می توانند در آن مشارکت داشته باشند، از مدیران مدارس نیز می خواهیم با هماهنگی که با مدیریت آموزش و پرورش می نمایند ، از طریق آموزش و پرورش ، زمانهای حضور خود را در برنامه اعلام نمایند تا با توجه به نیاز هایی که دارند ، با دعوت کارشناسانی که خواهیم نمود ، نیازهای آنها مرتفع گردد.

مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده شهرستان میبد اظهار امیدواری نمود، اجرای این برنامه بابی برای تغییر و تحول در امور بانوان و فعالیتهای بیشتر آنان درسطح شهر باشد و از تربیت بدنی بابت همراهی و مربیان خوبی که داشتند ، از آموزش و پرورش با توجه به تیم های خوب ورزشی آنها و حضورشان در برنامه و همچنین از حضور مسئولین تشکر نمود و افزود : استقبال خوبی که امروز از برنامه شد ، نشان دهنده نیاز جامعه به حضور و تخصیص فضای مناسب برای فعالیت بانوان بود وانشاالله که سببی برای تلاش بیشتر مسئولین در مقوله فعالیت بانوان باشد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.