Skip to Content

یحیی زاده در گفتگو با خبرنگار خانه ملت


از آنجا که بروز صدمات و حوادث در ورزش امری اجتناب ناپذیر است و همواره ورزشکاردرمعرض یکسری خطرات بالقوه قرار دارد که در صورت اطلاع از مکانیسم آسیب و نحوه درمان این صدمات ، از ناتوانیهای بعدی ورزشکار کاسته می‌شود.درنتیجه حضور یک پزشک در تمرینات و مسابقات امری ضروریست

میادین ورزشی، صحنه رقابت سالمترین و قویترین جوانهای این مرز و بوم است و به همین علت در رقابتهای ورزشی گاه برخوردهای فیزیکی پیش می آید که اگر فرد مصدوم مورد مداوای فوری قرار نگیرد، شاید خطر جدی او را تهدید نماید. نماینده مردم تفت ومیبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ورزشکاران باید بلافاصله پس از مصدومیت توسط یک گروه ماهر و ورزیده مورد مداوا قرار گیرند و چنانچه مداوای مقطعی موثر واقع نشود، می‌بایست توسط آمبولانسهای مجهز به مراکز درمانی منتقل شوند. وی ادامه داد: بروز صدمات و حوادث در ورزش امری اجتناب ناپذیر است و همواره ورزشکاردرمعرض یکسری خطرات بالقوه قرار دارد که در صورت اطلاع از مکانیسم آسیب و نحوه درمان این صدمات ، از ناتوانیهای بعدی ورزشکار کاسته می‌شود. یحیی زاده افزود: صدمات و جراحاتی که به ورزشکاران وارد می شود، به علل مشخصی از ضرباتی که به افراد معمولی در اجتماع وارد می شود، متمایز هستند و باید به آنان توجه خاص شود، زیرا وجود قدرت جسمانی و فیزیکی مناسب که در ورزشکاران جوان وجود دارد، صدمات وارده را زودتر ترمیم کرده و دوران نقاهت بیماری را کوتاه تر می کند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یاد آورشد: تمام تیمهای ورزشی باید حتما پزشک داشته و در تمرینات و مسابقات حضور یابد و صدمات احتمالی را به موقع درمان کند، اتخاذ تصمیم به عهده پزشک است که مصدوم بازی را ادامه دهد یا ندهد پایگاه اطلاع رسانی یحیحی زادهرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.