Skip to Contentآیین کلنگ زنی احداث نخستین هنرستان فنی و حرفه ای خیری استان با حضور آیت الله اعرافی، شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین شهرستان در میبد به زمین زده شد.

به گزارش میبد خبر، محسن موحدی فرد مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد درباره ساخت این هنرستان فنی و حرفه ای خیری بیان داشت: ساخت این هنرستان برای نخستین بار در استان یزد در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع و زیر بنای 3 هزار متر مربع بصورت 100 درصد خیری توسط خیر مدرسه سازی که نخواسته نامش فاش شود انجام می شود.

وی افزود: عملیات خاکبرداری این هنرستان فنی و حرفه ای پسرانه آغاز شده و زیر بنای این مجموعه پس از ساخت کارگاههای آموزشی به 5 هزار و 700 متر مربع افزایش می یابد. برای ساخت این هنرستان اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که ان شاالله فاز اول آن تا یکسال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میبد همچنین در مورد ساخت دو مدرسه خیری دیگر توسط کارخانجات کاشی ارچین و یاس سرام میبد نیز گفت: کلنگ ساخت یک باب مدرسه خیری 12 کلاسه توسط کارخانه کاشی ارچین در زمینی به مساحت 2 هزار متر مربع و زیر بنای هزار و 730 متر مربع با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان به زمین زده شد و ان شاالله ظرف مدت 2 سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: به امید خدا مدرسه خیری 12 کلاسه دیگری نیز در زمینی به مساحت 7 هزار متر مربع و زیر بنای هزار و 730 متر مربع با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان توسط کارخانه کاشی یاس سرام ظرف مدت یکسال ساخته می شود.

احمد شیرزاد مدیر کل مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در حاشیه این مراسم بیان داشت: راگیری علم مقوله‌ای است که در اسلام بسیار بر آن تاکید شده به گونه ای که خداوند در مورد اهمیت و جایگاه علم و توسعه دانش در جامعه توصیه های فراوان نموده است.

وی افزود: در این میان خیران مدرسه ساز، سهم بسیاری در ترویج علم و دانش و محو بی سوادی در کشور دارند و با این فرهنگ شایسته مفهوم انسانیت را در جامعه رواج می دهند.

شیرزاد تصریح داشت: مدرسه سازی از مصادیق بارز عمل صالح است که سرمایه گذاری در آن از خالصانه ترین سرمایه گذاری ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در پایان کار خیری را بسیار خداپسندانه ، ضروری و صالحات و باقیاتی برای خیران دانست و از خیرین روستای گردکوه مهریز که در این راه گام نهاده اند تقدیر و  تشکر کرد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.