Skip to Content


کلنگ احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در میبد به زمین خورد+ تصاویر


کلنگ احداث نخستین نیروگاه خورشیدی در زمینی به مساحت 15 هکتار در جاده ندوشن به زمین زده شد.

به گزارش میبد خبر،  فرانک بنه مدیرشرکت کرونوس سولار مونیخ آلمان درحاشیه این مراسم گفت: فاز نخست این پروژه به ظرفیت ۱۰ مگاوات، تا پایان امسال و کل پروژه که هدف آن رساندن ظرفیت نیروگاه به ۱۰۰ مگاوات است، تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با اجرای پروژه نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی میبد، ۵۰۰ شغل مستقیم و سه هزار شغل غیرمستقیم برای منطقه میبد ایجاد می شود.
مدیرشرکت کرونوس سولار مونیخ آلمان در مورد دلیل انتخاب استان یزد و شهرستان میبد برای اجرای این طرح گفت: یکی از دلایلی که ما استان یزد و شهرستان میبد را برای اجرای این پروژه عظیم انتخاب کردیم این است که استان یزد دارای پتانسیل های خیلی بالا برای نیروگاه خورشیدی است و شهرستان میبد دارای نیروی انسانی با تجربه، کارآمد و دانش روز است و قرار است از نیروهای دانشگاهی ومحلی دراین پروژه استفاده شود.
وی یادآورشد: یکی دیگر ازبحث های امروز بحث پدافند غیرعامل است که با راه اندازی این نیروگاه وابستگی به منابع انرژی از محل های مختلف کاهش می یابد و درکنار آن انرژی سبز و حفظ محیط زیست صورت می گیرد.
فرانک بنه در پایان اظهار داشت: با بهره برداری از این نیروگاه،  برق مورد نیاز کل شهرستان میبد با جمعیت بالغ بر 99 هزار نفر تامین خواهد شد.
فرماندارمیبد هم با تشریح ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان میبد به ویژه درحوزه منبع عظیم خورشید و نقش بستن آن از دیرباز در ظروف میبدی ها گفت: امروز نماد خورشید خانم میبد با نشانه هفت آسمان خود نمایی می کند و این چرخش امروز به مرحله ایی رسیده است که ما با راه اندازی نیروگاه خورشیدی بتوانیم از این منبع عظیم به نحو مطلوب استفاده کنیم.
نماینده مردم میبد و تفت درمجلس شورای اسلامی هم این حرکت شهرستان میبد درچرخه انرژی خورشیدی را تحسین کرد و افزود: برای اجرایی شدن این پروژه به تمام معنا حمایت می کنیم و موانع قانونی را از پیش روی این پروژه برخواهیم برداشت.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.