Skip to Content

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس یزد خبر داد؛


سرتیپ دوم پاسدار «رضا هدایتی» از کلنگ‌زنی المان «تن و تانک» در مرکز فرهنگی دفاع مقدس یزد همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش میبد خبر، سرتیپ دوم پاسدار «رضا هدایتی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد از اجرایی شدن المان «تن و تانک» مربوط به کوچکترین شهید دفاع مقدس «محمدحسین ذوالفقاری» خبر داد و اظهار داشت: این المان با طراحی هنرمند بومی استان یزد «علی روحنده» با حمایت شهرداری و شورای اسلامی در هفته دفاع مقدس کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی افزود: اجرای المان «تن و تانک» مربوط به این شهید نوجوان در فاز اول محوطه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یزد کلنگ زنی خواهد شد.

هدایتی با اشاره به دیدار با خانواده این شهید ادامه داد: دیدار با خانواده این شهید به منظور توضیح ساخت این المان و دلجویی از آنان انجام شد.

محمدحسين ذوالفقاري در 10 فروردين 1348 در خانواده‌ای متدين و مذهبی در شهرستان ميبد، متولد شد. وی ‌از همان دوران كودكی به قرآن علاقه‌ای وافر داشت، به طوری كه گاها وقتی پدرش به تلاوت قرآن می‌پرداخت، بازی كودكانه‌اش را رها می‌كرد و به آيات قرآن گوش فرا می‌داد.

وی در دوران مدرسه نيز بسيار فعال و كوشا بود و در كنار درسش به كار می ‌پرداخت و با توجه به حضور برادر بزرگش در جبهه، از همان زمان با آرمان‌های امام خمينی (ره) آشنا شد و با همه شيفتگی‌اش، تلاشش را برای حضور حتی كوچک در جبهه آغاز كرد.

محمدحسین 12 ساله سرانجام در 25 دی 1360 در تيپ 17 علی ‌بن ابيطالب(ع) با اصابت چندين تركش خمپاره جان به جان آفرين تسليم كرد.

انتهای پیام/

دفاع پرس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.