Skip to Content

رییس پلیس فتا استان یزد خبر داد:

کلاهبرداری میلیونی سایت همسریابی با اغفال زنان و دختران در یزد


رییس پلیس فتا استان یزد از دستگیری فرد کلاهبرداری که با عضویت در 12 سایت همسریابی و اغفال زنان و دختران 700 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش میبدخبر، رییس پلیس فتا استان یزد از دستگیری فرد کلاهبرداری که با عضویت در 12 سایت همسریابی و اغفال زنان و دختران 700 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.
به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین رضایی گفت: چندی پیش خانمی با مراجعه به پلیس فتا اعلام کرد فردی در سایت همسریابی با وی طرح دوستی ریخته و مبالغی را از وی کلاهبرداری کرده است.

وی ادامه داد: با طرح این موضوع بلافاصله هماهنگی لازم با مقامات قضائی انجام و تحقیقات فنی کارآگاهان این پلیس در راستای شناسایی متهم آغاز شد.

این مسوول ضمن اشاره به شناسایی و دستگیری متهم این پرونده افزود: با دستگیری متهم و انجام بازجویی پلیسی مشخص شد وی با عضویت در 12 سایت همسریابی و دوست یابی و با ریختن طرح دوستی با زنان و دختران و مطرح نمودن موضوع خواستگاری و وعده ازدواج از آنها کلاهبرداری کرده است.

رضایی گفت: متهم با عضویت در این سایت ها و اغفال کاربران و سپس با بدست آوردن رمز دوم کارت بانکی آنها مبلغ 700 میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

وی ادامه داد: متهم در بازجویی های خود به افسر پرونده گفت: با عضو شدن در سایت های همسریابی، خودم را طلافروش، فوق لیسانس هوافضا و خلبان معرفی می کردم و پس از آن با طرح دوستی و دادن وعده ازدواج ، به هر بهانه ای بود مبالغی را از آنها دریافت می کردم و حتی رمز دوم کارت بانکی بعضی از آنها را به دست آوردم و برای خودم خرید اینترنتی می کردم.

وی با بیان اینکه زنانی که از این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند ساکن استان های مختلف کشور هستند خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 11 تن از افرادی که مورد اغفال و کلاهبرداری قرار گرفته اند شناسایی شده اند.

رییس پلیس فتا یزد ضمن بیان این مطلب که متهم با تشکیل پرونده قضائی و دستور دادیار شعبه سه دادسرای عمومی و انقلاب استان یزد روانه زندان شده است خاطر نشان کرد: افرادی که از این طریق مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند به پلیس فتا استان یزد و یا پلیس فتا دیگر استان ها مراجعه و تشکیل پرونده دهند.

رضایی در پایان ضمن بیان اینکه هر آنچه در فضای مجازی منتشر می شود لزوما واقعیت خارجی ندارد تصریح کرد: برخی از سایت ها در جهت اغفال و کلاهبرداری از کاربران تشکیل شده و با توجه به اینکه هویت افرادی که در اتاق های گفت و گو حضور دارند واقعی نیست.

وی گفت: کاربران از دادن اطلاعات شخصی و همچنین ارسال تصاویر خصوصی خود به این سایت ها خودداری کنند.

استان یزد با یک میلیون و 70 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد.
انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.