Skip to Content

خطیب جمعه میبد:

کسانی که به برپایی کنسرت موسیقی دامن می‌زنند، چگونه می‌خواهند جواب خون شهدا را بدهند


حجت‌الاسلام غفوری از اصرار مسئولان برای برپایی کنسرت موسیقی در شهرهای مختلف کشور و ایجاد اختلاط میان زن و مرد و راه انداختن جلسات عیاشی و رقاصی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه دست‌های خبیثی پشت پرده در گوش برخی از مسئولان زمزمه می‌کنند و برخی نیز از روی بی‌اطلاعی حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از نارین نیوز، حجت‌الاسلام غفوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان میبد که در حسینیه اعظم خانقاه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت باسعادت حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: الگوی نیمه شعبان می‌تواند برای طول سال مؤمنان سازنده و ارزشمند باشد.

وی در ادامه، فضای معنوی ایام نیمه شعبان را احیابخش جامعه دانست و گفت: باید این فضای معروف در سطح جامعه گسترش یابد.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان این‌که یکی از محورهای مهم اقامه نماز و زکات و امربه‌معروف و نهی از منکر این است که جامعه، جامعه ای معروف شود، افزود: متأسفانه برخی از مسئولان جامعه را به منکر تبدیل می‌کنند.

حجت‌الاسلام غفوری از اصرار مسئولان برای برپایی کنسرت موسیقی در شهرهای مختلف کشور و ایجاد اختلاط میان زن و مرد و راه انداختن جلسات عیاشی و رقاصی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه دست‌های خبیثی پشت پرده در گوش برخی از مسئولان زمزمه می‌کنند و برخی نیز از روی بی‌اطلاعی حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند.

امام‌جمعه میبد همچنین با یادآورشدن سالروز فتح خرمشهر و حماسه‌های ایام دفاع مقدس گفت: کسانی که به این امور دامن می‌زنند، چگونه می‌خواهند جواب خون شهدا را بدهند.

حجت‌الاسلام غفوری افزود: گویا بعضی فراموش کرده‌اند که صندلی مسئولیتشان روی خون شهدا قرارگرفته است.

خطیب جمعه میبد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، توجه همگان را به فرمایشات رهبری جلب کرد و گفت: آن چیزی که ما را در مقابل استکبار سربلند نگه می‌دارد، استقامت بر مسیر حق و حقیقت است.

وی تصریح کرد: همه عزت ملت ما به خاطر ایستادگی در مقابل باطل است و این همان مسیر انبیا و اولیا در طول تاریخ می‌باشد.

حجت‌الاسلام غفوری ادامه داد: امروز روز ایستادگی در عرصه فرهنگی و تبلیغ است، اما دشمن به دنبال گل‌آلود کردن مسائل است و می‌خواهد از ناآگاهی عده‌ای سوءاستفاده نماید.

غفوری اظهار داشت: اگر شهدا امروز بودند مهم‌ترین کارشان تبلیغ و تبیین مسیر راه انقلاب بود.

امام‌جمعه میبد همچنین در بخشی از سخنان خود، ضمن تقبیح عمل دختر یکی از مسئولان و دیدار وی با بهاییان، عمل او را بسیار زشت و ننگین برشمرد و آن را انکار وجود مقدس امام زمان (عج) دانست.

حجت الاسلام غفوری افزود: مگر می شود کسی به امامت حضرت حضرت مهدی معتقد باشد و برود از کسانی که منکر وجود حضرت هستند، تجلیل کند.

وی افزود: اگر کسی در این کشور قدمی از مسیر شهدا و دین و شریعت جدا شود و به دنبال ترویج منکر در جامعه باشد، این ملت به‌طور کامل از او اظهار برائت می‌کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان میبد اظهار داشت: انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور امام زمان است: اما عده‌ای به اسم این‌که ما منتظر حضرت هستیم سعی در ترویج روحیه سکولاریستی در کشور دارند.

وی با یادآور شدن لزوم تصدیق قول و فعل، گفت: شیعه باید تسلیم امر امام زمان باشد و از اوامر آن حضرت اطاعت کند.

امام‌جمعه میبد بابیان این‌که در تشیّع شیعه غیر منتظر تردید است، گفت: انتظار روح تشیع است و فرد منتظر باید خود را با شرایط ظهور حضرت امام زمان (عج) تطبیق دهد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.