کرامت معلولین، جایگاه انسانی و دسترسی آن ها به خدمات باید فراهم شود+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

مدیر حوزه های علمیه کشور:


مدیر حوزه های علمیه کشور در دیدار با مدیران و مددکاران مراکز توانبخشی میبد گفت: کرامت معلولین، جایگاه انسانی و دسترسی آن ها به خدمات باید فراهم شود و تا جایی که امکان دارد جایگاه همسان با دیگران را بدست آورد.

به گزارش میبد خبر، آیت الله اعرافی ضمن گرامیداشت 12 آذر روز جهانی معلولان بیان داشت: معلول در جامعه باید جایگاه متناسب با خود را داشته باشد و تمایزی با بقیه نداشته باشد. همه ما و جامعه باید در ارتقاء اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.

وی افزود: در این هفته باید از مردم ، مؤسسات خیریه که با احساس تعهد و مسئولیت فراتر از بحث های اداری و رسمی در خدمت معلولان هستند تقدیر کرد.

امام جمعه میبد بر مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی ویژه معلولین تأکید کرد و اظهار داشت: بهزیستی میبد باید مجدداً پیگیری مناسب سازی اماکن عمومی ویژه معلولین را در دستور کار قرار دهد.

آیت الله اعرافی با اشاره به اهمیت آموزش معلولین گفت: باید تلاش کنیم معلولین با حفظ کرامت و شخصیت در نظام متعارف آموزش کشور حضور یابند. وی در بخش دیگری از سخنانش بر کنترل، مهار و پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: استان یزد در بحث پیشگیری از معلولیت ها پیشقدم است و شهرستان میبد نیز در این زمینه فعال است و باید به شاخص های خوب و در سطح بالا برسیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اجرای طرح های پیش از ازدواج بهزیستی گفت باید همه تدابیر برای این که نوزاد معلول متولد نشود بیاندیشیم.

وی پیشگیری از معلولیت های ناشی از بیماری های ژنتیکی را یادآور شد و گفت: استان یزد می تواند پایگاه مباحث پژوهشی و درمان ژنتیک شود و این توان در مرکز ژنتیک میبد نیز وجود  دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان سخنان خود ارتقاء فعالیت های معلولین را یادآور شد و گفت: فعالیت های فرهنگی جامعه معلولین با حمایت خیّرین می تواند ارتقاء پیدا کند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.