Skip to Content

رئیس پلیس راهور میبد عنوان کرد


رئیس پلیس راهور شهرستان میبد از کاهش 60 درصدی تصادفات جرحی و فوتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ دوم محمد حسین دهقانی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی بیان داشت:  توسعه و خدمات بهبود ترافیکی، ارتقاء جایگاه اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی، تکریم ارباب رجوع از جمله اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی است.

وی در خصوص عملکرد پلیس راهور میبد از 6 ماهه دوم سال گذشته تا 6 ماهه نخست سال جاری اظهار داشت: در این مدت تعداد 217 فقره تصادف جرحی و تعداد 7 فقره تصادف فوتی به وقوع پیوسته که در تصادفات جرحی با اقدامات کنترلی و حضور پلیس در نقاط حادثه خیز و همچنین با تعامل با شورای ترافیک و اصلاح معابر حادثه خیز با کاهش 24 درصدی نسبت به مشابه سال قبل مواجه بوده ایم.

رئیس پلیس راهور شهرستان میبد افزود: در تصادفات فوتی نیز با کاهش 36 درصدی روبرو شدیم که بیشترین فوت مربوط به راکبین موتورسیکلت و عمده دلیل تصادفات نداشتن کلاه ایمنی، سرعت زیاد، عدم رعایت فاصله طولی و حرکت در خلاف جهت، عدم توجه به جلو و تغییر ناگهانی است. لذا پلیس راهوار به شهروندان توصیه دارد در هنگام استفاده از موتورسیکلت جهت پایین بودن ضریب ایمنی موتورسیکلت ها و آسیب پذیری آن در تصادفات برای حفظ جان خود و سرنشینان حتما از کلاه ایمنی استفاده کرده و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

وی با اشاره  به طرح برخورد نامحسوس با موتور سواران متخلف در شهرستان میبد گفت: در این راستا پلیس راهوار میبد تعداد 2 هزار و 367 دستگاه موتور سیکلت و تعداد 436 دستگاه خودرو متخلف و حادثه ساز را توقیف کرده است.

سرهنگ دهقانی در خصوص پلاک گذاری وسایط نقلیه در مدت زمان مذکور ابراز داشت: در مدت مذکور تعداد 2 هزار و 484 خودرو و 150 عدد موتور سیکلت در شهرستان نعویض پلاک شده اند.

رئیس پلیس راهور شهرستان میبد اصلاح نقاط حادثه خیز را در راس همه امور دانست و ابراز داشت: اگر با همکاری دستگاههای متولی برگزاری جلسات شورای ترافیک بصورت مرتب و ماهانه تشکیل شود و در هر جلسه از مجموع مصوبات حتی اگر یک مصوبه اجرایی شود در سال 12 نقطه حادثه خیز شهرستان اصلاح شده و از نظر معابر دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از موثر ترین بسترهای موجود در جامعه در راستای کاهش حوادث ترافیکی فرهنگ سازی و آموزش است، ادامه داد: نظر به اهمیت و جایگاه موثر آموزش، آموزش های همگانی و جلب همراهی و مشارکت عمومی برای رسیدن به جامعه ای قانونمند، نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.