Skip to Content

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد:


رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد گفت: قیمت میوه در یزد نسبت به هفته‌های گذشته تقریبا 20 تا 30 درصد ارزان‌تر شده است.

حسین مشرف در خصوص وضعیت بازار میوه در یزد گفت: الان انواع میوه‌ها به فراوانی در بازار یزد وجود دارند و  قیمت‌ اکثر میوه‌ها نیز نسبت به هفته‌های گذشته با نرخ پایین تر عرضه می‌شوند.

وی با بیان اینکه افزایش هزینه‌ها از جمله دستمزد کارگر، قیمت بذر،  قیمت کود و ... موجب افزایش قیمت میوه‌ و صیفی‌جات شده است، ادامه داد: با این حال قیمت میوه نسبت به هفته‌های گذشته تقریبا 20 تا 30 درصد ارزان‌تر شده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد عنوان کرد: گیلاس که قیمت آن از مرز 30 هزار تومان نیز گذشته بود اکنون تقریبا بین 8 تا 20 هزار تومان در میدان میوه و تره بار عرضه می‌شود. همچنین زردآلو که بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می‌رفت به قیمت پنج هزار تا 12 هزار تومان در میدان میوه و تره بار رسیده است.

وی با بیان اینکه قیمت میوه در خرده‌ فروشی‌ها تقربا 30 درصد بالاتر از میدان میوه و تره بار است، گفت: هندوانه نیز که با قیمت تقریبا دو هزار و 400 تومان در میدان میوه و تره بار عرضه می‌شود اکنون بین 400 تا یک هزار تومان در میدان به فروش می‌رسد.

مشرف با اشاره به قیمت سیب زمینی در بازار گفت: اکنون سیب زمینی نسبتا گران است و با قیمت بیش از هفت هزار تومان نیز در میدان میوه و تره بار عرضه می‌شود چرا که پارسال قیمت سیب زمینی پایین بود و موجب متضرر شدن کشاروزان شد از این جهت امسال سطح کشت سیب زمینی را پایین آوردند و این موجب گرانی آن شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه فراوانی در بازار میوه وجود دارد میوه گران نمی‌شود و شاهد کاهش قیمت میوه در بازار خواهیم بود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.