Skip to Content

مدیرکل سازمان بهزیستی استان یزد عنوان کرد؛


مدیرکل سازمان بهزیستی استان یزد گفت: بر اساس آمار کارشناسان تا ۳۰ درصد از آمار طلاق شهرستان میبد با اجرای طرح دانشنامه ازدواج کاهش داشته است.

به گزارش میبدخبر، جلیل عفتی خانواده را مهمترین نهاد اجتماعی دانست و اظهار داشت: بهترین راهکار برای کاهش آمار طلاق، آموزش مهارت‌های زندگی است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد آمار طلاق در پنج سال اول زندگی رخ می دهد، ادامه داد: نزدیک به ده درصد آمار طلاق هم مربوط به زوج هایی است که هنوز زندگی مشترک خود را شروع نکرده و زیر یک سقف نرفته اند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه راهکارهایی برای پیشگیری از طلاق زوجین و کاهش این آمارها دنبال می شود، عنوان کرد: طرح دانشنامه ازدواج برای نخستین بار در کشور از سوی استان یزد ارائه شد که خوشبختانه نقش موثری در کاهش طلاق زوجین داشته است.

وی با بیان اینکه این طرح ابتدا در شهرستان میبد اجرایی شد، اضافه کرد: بر اساس این طرح دخترها و پسرهای بالای ۱۵ سال با شرکت در دوره هایی مباحث آموزشی و مهارت های لازم را فرا می گیرند.

عفتی خاطرنشان کرد: مباحث آموزشی مورد نظر در سه سرفصل معیارهای انتخاب همسر، خطاهای فاحش در ازدواج و اهمیت آموزش های پیش از ازدواج خلاصه می‌شود که خوشبختانه زوجین نیز از این آموزش‌ها رضایت دارند.

وی بالابردن آموزش، آگاهی، شناخت و مهارت را مهمترین هدف اجرای طرح دانشنامه ازدواج دانست و اظهار داشت: این آموزش ها باعث می شود که زوج ها با اطلاع و با چشم باز، وارد زندگی مشترک شوند و از آسیب‌هایی که ممکن است با آن مواجه شوند و به طلاق منجر شود پیشگیری کند.

عفتی ادامه داد: با آغاز این طرح دخترها و پسرهای زیادی در شهرستان میبد زیر پوشش طرح دانشنامه ازدواج قرار گرفتند و این طرح هم اکنون در مدارس این شهرستان در مقطع متوسطه در حال اجرا است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با ابراز خشنودی از اجرای این طرح گفت: بر اساس آمار کارشناسان تا ۳۰ درصد از آمار طلاق شهرستان میبد با اجرای این طرح کاهش داشته است.

انتهای پیام/

ایلنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.