Skip to Content

صحتی: همه روستاهای بالای 10 خانوار یزد برق دارند

کاهش چشمگیر خاموشی ها/ ۶۸۰میلیون ریال حاصل صرفه جویی برق در یزد


مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد گفت: حاصل صرفه جویی مردم یزد در سال گذشته رقمی بالغ بر ۶۸۰ میلیون ریال برآورد شده است.

به گزارش میبدخبر، محمدرضا صحتی، ظهر شنبه در نشستی خبری با بیان اینکه مشترکان یزدی به طور متوسط ۱۴۶ کیلووات برق مصرف می کنند، اظهار داشت: این میزان بسیار پایین تر از متوسط کشوری مصرف برق است.

وی عنوان کرد: مشکل عمده مصرف برق در استان یزد در ایام تابستان و روزهای بسیار گرم است به نحوی که در تابستان گذشته به طور متوسط هر مشترک ۶۵۲ کیلووات برق مصرف کردند.

صحتی ادامه داد: عمده برق استان یزد خوشبختانه در حوزه صنعت استفاده می شود و این نشان از صنعتی بودن استان یزد دارد و تنها ۲۲ درصد فروش انرژی برق در استان یزد در بخش خانگی انجام می شود و ۵۰ درصد نیز مربوط به حوزه صنعتی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد خاطرنشان کرد: از کل انرژی که در استان یزد مصرف می شود، ۷۲ درصد در حوزه صنعت استفاده می شود در حالی که تنها نیمی از فروش برق به بخش صنعت با ۹ هزار مشترک انجام شده است.

صحتی با بیان اینکه صرفه جویی مردم یزد در برق از یک سو و توسعه شبکه های برق از سوی دیگر سبب کاهش خاموشی ها شده است، عنوان کرد: نرخ خاموشی ها در سال ۸۸ حدود ۸۵ صدم بوده که اکنون این میزان به نصف رسیده است و هر مشترک به طور متوسط در طول سال ۲۲۰ دقیقه خاموشی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از عمده ترین اقدامات ما ارائه خدمات در حوزه روستایی بوده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۹۹.۶۲ درصد خانوارهای روستایی یزد برقدار شده اند و در دهه فجر امسال نیز پروژه های متعددی در حوزه برق روستایی افتتاح می شود.

صحتی با اشاره به افتتاح ۷۰ پروژه در دهه فجر امسال اظهار داشت: برای بهره برداری از این پروژه ها ۲۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: این پروژه ها در حوزه برق رسانی به مسکن مهر شهری و روستایی، روشنایی شهری و روستایی و اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق شهری و روستایی است و توسعه فیدرهای خروجی آزادگان و پاکنژاد و اصلاح و تبدیل پست کیوسکی میدان خان از مهمترین این پروژه ها به شمار می رود.

صحتی با اشاره به اینکه تکمیل برق رسانی به پروژه های مسکن مهر در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: به دنبال این هستیم که هیچ مسکن مهری در استان یزد به خاطر نبود برق در انتظار بهره برداری نماند.

وی همچنین از کاهش تعرفه برق برای دو ماه از سال در یزد خبر داد و اظهار داشت: این اقدام با پیگیری همه مسئولان و نمایندگان مرتبط انجام شده است.

منابع: مهر و فارس

انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.