Skip to Contentبررسی روند نفوذ اینترنت در استان یزد حاکی از کاهش محسوس میزان نفوذ اینترنت ثابت و اینترنت موبایل در استان یزد است به‌طوری‌که ضریب نفوذ اینترنت در استان یزد تا پایان شهریورماه 83.82 درصد بوده درحالی‌که این شاخص در سال گذشته نزدیک به 110 درصد بوده است.

به گزارش میبدخبر، بر اساس جدیدترین گزارش‌های رسمی؛ تعداد مشترکان اینترنت باند پهن در استان یزد یک‌میلیون و 67 هزار و 734 نفر است. که از این تعداد 75 هزار و 537 نفر، مشترک اینترنت ثابت هستند و 941 هزار و 197 نفر نیز از موبایل برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند.

بررسی روند نفوذ اینترنت در استان حاکی از کاهش محسوس میزان نفوذ اینترنت ثابت و اینترنت موبایل در استان یزد است به‌طوری‌که ضریب نفوذ اینترنت در استان یزد تا پایان شهریورماه  83.82  درصد بوده درحالی‌که این شاخص در سال گذشته نزدیک به 110 درصد بوده است همچنین ضریب نفوذ اینترنت موبایل از 93.6 درصد در سال گذشته به کمتر از 78 درصد رسیده و میزان نفوذ اینترنت ثابت نیز از 16.32 درصد در سال قبل  به 6.2 درصد در نیمه اول سال جاری رسیده است.

قابل‌ذکر است؛ کاهش میزان نفوذ اینترنت در استان یزد در حالی است که میزان نفوذ اینترنت در سطح کشور در حال رشد است.

بر اساس این گزارش 92.57 درصد از کاربران یزدی برای اتصال به اینترنت از فناوری نسل ۳ و ۴ موبایل (۳G و ۴G) استفاده می‌کنند و تنها 7.33 درصد کاربران از طریق فناوری DSL و 0.10 درصد نیز از طریق فناوری FTTX به اینترنت متصل می‌شوند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.