Skip to Content

بر اساس آمارهای رسمی؛


بر اساس گزارش بانک مرکزی در آذرماه امسال چهار هزار و 162 فقره چک به ارزش 16 هزار و 124 میلیارد ریال در استان یزد مبادله شده است.

به گزارش میبدخبر، بر اساس گزارش بانک مرکزی در آذرماه امسال چهار هزار و 162 فقره چک به ارزش 16 هزار و 124 میلیارد ریال در استان یزد مبادله شده که نسبت به آبان ماه ازنظر تعداد و مبلغ به ترتیب 16 درصد و 9 درصد کاهش داشته است.

آمار چک‌های برگشتی در استان یزد نشان‌دهنده آن است که در آذرماه ازنظر تعداد 8.6 درصد و ازنظر ارزش 14 درصد از چک‌های صادرشده  در استان برگشت‌خورده است.

بررسی آمارها حاکی از آن است که استان یزد ازنظر تعداد چک‌های برگشتی پس از گیلان و البرز در جایگاه سوم کمترین نسبت تعداد چک برگشتی قرار دارد اما ازنظر ارزش چک‌های برگشتی چهارمین استان با بیشترین میزان چک برگشتی است.

گفتنی است میزان تعداد چک‌های برگشتی استان نسبت به آبان ماه 16 درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش 96.4 درصد از چک‌های برگشتی در استان به دلیل کسری یا فقدان موجودی بوده و 3.6 درصد از آن‌ها نیز مربوط به سایر علل بوده است.

وسعت استفاده از چک در استان یزد به نحوی است که متوسط مبلغ چک مبادله‌ای استان حدود 3 میلیون و 900 هزار تومان است درحالی‌که متوسط کشوری این شاخص 11 میلیون تومان هست. این موضوع حاکی از آن است که فرهنگ چک و خریدهای چکی در استان یزد فوق‌العاده گسترده است.

از دیگر نکات قابل‌توجه کاهش ۲۰ درصدی تعداد چک‌های مبادله شده استان یزد در پاییز ۹۷ نسبت به پاییز ۹۶ است که  از نشانه‌های ورود اقتصاد استان یزد به دوره رکود تورمی است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.