Skip to Content

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد از تشکیل کانون های سلامت در محلات میبد و ندوشن خبر داد.

به گزارش میبد خبر، محمد حسن لطفی در نشست شورای سلامت شهرستان میبد با بیان اینکه کانون سلامت محله به عنوان نقطه آغاز مشارکت های ساختارمند مردمی است، بیان داشت: کانون سلامت محله یک تشکل اجتماع محور است که با حضور همه مردم در هر یک از محلات شهر یا روستا تشکیل می شود.

وی افزود: جامعه و مسئولان باید سلامت مردم را در اولویت قرار داده و توجه به همه ابعاد سلامت یعنی روانی، اجتماعی، معنوی و جسمانی داشته باشند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه مشارکت در کانون سلامت محله باید آگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه باشد، گفت: افزایش موثر، کارآمد، پویا و خلاق مردم در توسعه سلامت خود، خانواده و محله، تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و احساس ارزشمند بودن، نهادینه سازی مشارکت و همکاری مردم در توسعه محله، بسیج، هدایت و مدیریت ظرفیتهای مردمی در پاسخدهی به معضلات و مشکلات محله، ارتقای سطح مهارتهای مردم در عرصه های سلامت و سازماندهی مردم در پذیرش مسئولیت های اجتماعی را ماموریت کانون سلامت محله است.

لطفی با بیان اینکه مجامع سلامت ابزاری برای تسهیل مشارکت مردم است، اظهار داشت: این طرح را بصورت آزمایشی در برخی از محلات شهرستان های استان اجرا می شود که اساس انجام طرح به دست خود مردم بوده  تا با روش افکار وپیوندی که بین مردم ومسئولان برقرار می‌شود مشکلات هرمحله بررسی ، اولویت بندی و درجهت رفع آن‌ها اقدام می‌شود.

وی در پایان از تشکیل کانون های سلامت در محلات میبد و ندوشن خبر داد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.