Skip to Content


کاندیداهای شاخص انتخابات میبد و تفت که در دولت فعلی برکنار شدند


با مشخص شدن اسامی نهایی کاندیداهای حوزه انتخابیه میبد و تفت، نکته مهمی جلب توجه می کند و آن اینکه ۴ تن از کاندیداهای شاخص حاضر در این حوزه انتخابیه با روی کار آمدن دولت روحانی از سمتهای خود برکنار شدند.

به گزارش "میبخبر" از میبدما، حجت الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش، دکتر کمال دهقانی، دکتر سید جلیل میرمحمدی و سید ناصر امامی از جمله کاندیداهایی هستند که در دولت یازدهم از دستگاه اجرایی کنار گذاشته شدند.

???? ???? ?????? ?? ???? ????? ???? ???? ??????

سید ناصر امامی در دولت قبل، سمت مشاور هنری استاندار یزد را برعهده داشت اما با روی کار آمدن تیم روحانی در استان وی از این سمت خداحافظی کرد و ابوالحسن دهقان، جایگزین او شد.

اما این پایان کار نبود و سید ناصر امامی در نیمه های مرداد سال ۹۳ از مسئولیت سرپرستی حوزه هنری استان یزد هم برکنار شد. اگرچه حوزه هنری، مستقیما زیر نظر دولت قرار ندارد اما فشارهای دولتمردان یزدی باعث شد تا مسئولین کشوری حوزه هنری، تصمیم به کنار گذاشتن سید ناصر امامی بگیرند.

همان موقع سید ناصر امامی در گفتگو با خبرنگار "میبدما" درباره این ماجرا خاطرنشان ساخته بود: پس از روی کار آمدن تیم دولت روحانی در استان یزد، این دوستان تلاش زیادی را به کار بستند که مدیریت فرهنگی مورد پسندشان کرسی های مربوطه را اشغال کنند و در این راستا از همان ابتدا فشارهای زیادی را به حوزه هنری برای برکناری بنده وارد کردند. کنارگذاشتن من از حوزه هنری استان که نهادی تحت نظر رهبری و نه دولت می باشد، به طور ویژه از سوی معاون جوان استاندار -آقای طالبی- دنبال می شد.

28370389529828115400

تغییر سید ناصر امامی آن هم در حین ماموریت وی به بافق اعتراض وی را برانگیخت و به همین خاطر او در مراسم تودیع خود هم شرکت نکرد.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم روانبخش هم در دولت قبل، سمت مشاور امور روحانیون استاندار قم را برعهده داشت و البته در دولت فعلی دیگر حائز چنین سمتی نیست. او عضو شورای مرکزی جبهه پایداری انقلاب اسلامی است که منتقد عملکرد دولت فعلی در حوزه های مختلف هستند.

IMG_0264

دکتر کمال دهقانی هم در دولت احمدی نژاد از سال ۱۳۹۰ معاونت سیاسی-امنیتی استانداری فارس را برعهده گرفت اما با تغییر دولت، طیف اصلاح طلب استان فارس ادامه حضور دکتر دهقانی در کسوت معاونت سیاسی-امنیتی را برنمی تافتند و حتی ادامه حضور او و افرادی نظیر دکتر ایمانیه(رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز) در کسوتی که از دولت قبل برعهده گرفته بودند، باعث انتقاد شدید آنان به استاندار وقت فارس شد.

یکی از سایتهای پرمخاطب حامی دولت در همان زمان نوشته بود: «استاندار فارس در انتخاب مدیران و فرمانداران این استان دست به انتصاب‌هایی زده که اعتراض‌های پیدا و پنهانی را در میان فعالان ستاد روحانی و اصلاح‌طلبان به وجود آورده است… او در انتصاب سایر فرمانداران نیز به هیچ گزینه اصلاح‌طلب یا اعتدال‌گرایی روی خوش نشان نداده و در برخی شهرستان‌ها فقط فرمانداران دولت محمود احمدی‌نژاد را از یک شهرستان به شهرستان منتقل کرده است. احمدی حتی حاضر نشده کمال دهقانی فیروزآبادی، معاون سیاسی استانداری فارس را که از نیروهای دولت احمدی‌نژاد در این پست است، کنار بگذارد.»

ahmadi-nejad-1-1

pic4613IMG_0980

فشار حامیان دولت و اصلاح طلبان بالاخره جواب داد و اواخر آبان سال ۹۳ دکتر کمال دهقانی از سمت معاونت سیاسی امنیتی استانداری فارس برکنار شد و یکی دیگر از رسانه های اصلاح طلب در این باره نوشت: «کمال فیروزآبادی از مردادماه سال ۱۳۹۰ متناسب با رویه سیاسی امنیتی دولت احمدی نژاد به سمت معاونت سیاسی امنیتی استانداری فارس منصوب شد و حضور وی در دوره استانداری احمدی  نمادی از عدم تغییر فضای سیاسی امنیتی استان فارس و همواره مورد انتقاد جریانات نزدیک به دولت تدبیر و امید استان فارس بود.»

دکتر سید جلیل میرمحمدی هم در دولتهای نهم و دهم به مدت ۸ سال سمت قائم مقام وزیر بهداشت در استان یزد و ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد را برعهده داشت و با روی کارآمدن دولت جدید و با فشار شدید اصلاح طلبان و حامیان دولت، او نیز در شهریور ۹۲ از سمت خود برکنار شد.

1 (556)

file_33682

اگرچه طیفهای مختلف سیاسی اقرار دارند که او در مسئولیت خود بسیار موفق عمل کرد اما سمبه سیاسیون اصلاح طلب و حامیان دولت پرزورتر بود و او حتی پیش از تغییر استاندار یزد، از سمت خود برکنار شد اما جالب آنکه دو سال بعد یکی از رسانه های اصلاح طلب درباره او نوشت: «دکتر میرمحمدی چندین سال ریاست دانشگاه علوم پزشکی را در کارنامه خود دارد  و هرچند در این مدت متهم به تندروی است اما بررسی کارنامه وی نشان می دهد این اقدامات تند، سیاسی نبوده اند و در راستای فعالیت های اجرایی وی در دانشگاه است. میرمحمدی هرچند در این دوران طیفی از دانشگاهیان و پزشکان را از خود آزرده خاطر ساخت اما با اقدامتی  چون تنگ کردن عرصه بر تخلفات گسترده در عرصه سلامت و بهداشت استان، از قبیل ممانعت از دریافت ویزیت های خارج از تعرفه، زیر میزی، توزیع و پخش داروهای غیر مجاز  و … و هم چنین اقدامات مثبتی چون ساخت درمانگاه خاتم الانبیا که ایده ای قابل توجه در استان می باشد و زدن کلنگ بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی فرخی توانست رضایت طیف وسیعی از اقشار متوسط تا فرودست جامعه را جلب نماید.»
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.