Skip to Contentحضرت آیت الله خامنه ای یکی از کارهای بد مدیران گلزارهای شهدا را کار غلط یکسان‌سازی قبور شهدا برشمرد که این امر متاسفانه در میبد نیز رخ داده است.

به گزارش میبدخبر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب صبح امروز پس از زیارت مزار شهدای بهشت زهرای تهران که  صبح امروز صورت گرفت، به طرح یکسان سازی قبور مطهر شهدا انتقاد کرده و فرمودند: «یکی از کارهای بدی که بعضی از مدیران گلزارهای شهدا انجام میدهند، این کار غلط یکسان‌سازی قبور شهدا است. این[جا] خوب است؛ همین درست است، بیایند صاحبان این شهدا، پدرانشان، مادرانشان، فرزندانشان،‌ همسرانشان، علامتی داشته باشند، عکسی داشته باشند، این خوب است. این شکل، شکل طبیعی است. هیچ لزومی ندارد که ما این [علامت‌ها] را صاف کنیم، به خیال اینکه میخواهیم زیباسازی کنیم. زیبایی هر جایی و هر چیزی به حَسَب خودش است؛ زیبایی انسان،‌ زیبایی باغ،‌ زیبایی قبرستان، زیبایی هر چیزی را باید به حَسَب خودش محاسبه کنیم.»

متاسفانه در شهرستان میبد نیز علیرغم مخالفت های صورت گرفته توسط خانواده های محترم شهدا و برخی رسانه ها امر یکسان سازی قبور مطهر شهدا توسط مدیران گلزار شهدا و بنیاد شهید شهرستان در اکثر گلزارهای شهدا صورت پذیرفت. کاش مدیران بنیاد شهید به جای تخریب سنگ مزار و جعبه آینه ها این نمادهای فرهنگی پسا انقلاب اسلامی به فکر حفظ این میراث گرانبهای فرهنگی شکل گرفته از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بودند.

گلزار شهدای بشنیغان میبد قبل از یکسان سازی قبور مطهر شهدا

گلزار شهدای بشنیغان پس از یکسان سازی  قبور مطهر شهدا

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.